Plungėje sėkmingai įgyvendinama jaunimo politika

2021-10-19

Šių laikų visuomenėje itin reikalinga save realizuoti ir įprasminti savo veiklas, tačiau dažnai jaunas žmogus nežino, kaip tai padaryti. Daugelis jaunuolių nė nenutuokia, kad rasti savo kelią, pašaukimą, vietą visuomenėje gali padėti dalyvavimas jaunimo organizacijų ir savanoriškose veiklose. Jaunimo organizacijos ne tik sukuria erdvę jauno žmogaus savirealizacijai, suteikia įvairiausių teorinių žinių, socialinių ar praktinių įgūdžių, bet ir skatina įsitraukti į problemų sprendimą.

Kaip sekasi Plungės jaunimui įsitraukti į visiems svarbių visuomeninių klausimų svarstymus ir sprendimų ieškojimus, pristato Plungės rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Jurga Venckuvienė: „Plungės jaunimas yra įtrauktas į įvairių Savivaldybės komisijų ir darbo grupių veiklą: Švietimo tarybą, Jaunimo reikalų tarybą, Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos, vasaros poilsio programų rėmimo komisijos, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo projektų vertinimo ir lėšų skirstymo komisijos ir kitas veiklas.“

Vienas iš būdų sudominti jaunimą – tarptautiniai ryšiai. Pasak jaunimo reikalų koordinatorės, jaunuoliai ypač susidomėję klausosi iš svetur atvykusių istorijų. „Plungės jaunimas dalyvauja tarptautiniuose renginiuose, stiprius partnerystės ryšius jau spėjo sukurti su Vokietijos jaunimo organizacijomis, tad kasmet dalyvauja kūrybiškumo skatinimo projekte Trebnico mieste, Vokietijoje,“ – informuoja  Jurga Venckuvienė. 

Finansavimą jaunuoliai gauna iš Jaunimo reikalų departamento, biudžeto lėšomis prisideda ir Plungės rajono savivaldybė – skiria finansavimą nevyriausybinių jaunimo ir nevyriausybinių su jaunimu dirbančių įstaigų, įmonių ir organizacijų bei neformalių jaunimo grupių veikloms.

Tam, kad jaunimo politika būtų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai įgyvendinama, dėl skiriamo finansavimo kuriamos įvairios programos ir projektai. Štai jaunieji plungiškiai dar visai neseniai galėjo dalyvauti Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programoje, kuriai pasibaigus jau planuojamos kitos veiklos, o šiuo metu vykdoma pilietinė akcija, apjungiantį daugelį jaunimo organizacijų – „Nė vieno kapo be žvakutės“.

Kviečiame Plungės rajono jaunimą aktyviai įsilieti į jaunimo organizacijų veiklą!

 

Plungės r. savivaldybės administracijos inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.