Plungėje pradėjo veiklą multisensorinis kabinetas asmenims su negalia

2021-09-28

 


2021 m. rugsėjo 22 d. Plungės socialinių paslaugų centro Dienos centro padalinys asmenims su negalia atvėrė naujai įrengto multisensorinio kabineto duris.

Multisensoriniam kabinetui įrengti Dienos centro padalinio vadovė Jurgita Latakienė 2020 m. teikė paraišką Tarptautinei Vilniaus moterų asociacijai. Iš daugiau nei 60 pretendentų iš visos Lietuvos finansuoti buvo pasirinktas būtent Plungės socialinių paslaugų centro projektas.

Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (International Women’s Association of Vilnius – IWAV) vienija Lietuvoje gyvenančias užsienio šalių ambasadų darbuotojų ir verslininkų žmonas iš daugiau nei 25 šalių bei veiklias Lietuvos moteris. Savo savanoriška veikla asociacija padeda spręsti socialinius klausimus Lietuvoje.

Plungės socialinių paslaugų centro multisensorinio kabineto įrengimui Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija, kaip ir kasmet, organizavo tarptautinę kalėdų labdaros mugę. Tarptautinę kalėdų labdaros mugę (International Christmas Charity Bazaar, ICCB) organizuoja Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija (IWAV) kartu su užsienio šalių diplomatinėmis ir verslo bendruomenėmis ir Lietuvos bičiuliais. Nuo 2003 m. mugė surinko saugiau kaip 1 mln. eurų paramos, kurią skyrė labiausiai paramos reikalaujančioms organizacijoms, besirūpinančioms  vaikais, moterimis ir seneliais.

Projekto metu Plungės socialinių paslaugų centro Dienos centro asmenims su negalia padalinys pritaikė kabinetą, įsigijo šviesos terapijos lempų, kvapų difuzorių, fontaną, masažinius  elektrinius krėslus, sėdmaišį, biopton lempą. Viso projekto vertė – 4 400,00 eurų. Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija skyrė 3 298,00 eurus paramos.

Rugsėjo 22 dieną į atidarymo šventę atvyko Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos  (IWAV) pirmininkė Vaida Kisieliūtė ir asociacijos iždininkė Greta Urmonienė. Dalyvavo Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas čŒesnauskas, Plungės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja  Vilma Šlyžienė, specialistė Jurgita Budrienė, Plungės socialinių paslaugų centro laikinai einanti direktoriaus pareigas Aurelija Grikštienė.

Susirinkusieji džiaugėsi požiūrio kaita į negalią turinčius asmenis. Įvardijo būtinybę teikti ne tik būtinąsias socialines paslaugas, bet ir skirti dėmesį emocinės, psichologinės ir fizinės būklės gerinimui pačiomis naujausiomis priemonėmis ir metodais. Linkėjo ir daugiau prasmingų ir naudingų negalią turintiems asmenims projektų įgyvendinimo.

 

Plungės socialinių paslaugų centro Dienos centro asmenų su negalia padalinio vadovė Jurgita Latakienė

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.