Plungėje patirtimi dalinosi projekto „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti“ partneriai

2019-05-14
 

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su Skuodo ir Kretingos rajonų savivaldybėmis bei 14 Latvijos savivaldybių, baigia įgyvendinti projektą „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti, VideoGuard“ („Installation of video security surveillance cameras for ensuring safety in towns of Latvia and Lithuania, Videogard“), LLI-258.

Gegužės 14 dieną Plungės savivaldybėje rinkosi šio projekto partneriai, kuriuos pasveikino Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis bei mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė. Meras A. Klišonis pasidžiaugė, kad Lietuvai ir Latvijai skirta programa projekto dalyviams suteikia daugiau galimybių bendrauti ir labiau pažinti kaimynines savivaldybes, palinkėjo seminaro dalyviams darbingos dienos dalijantis patirtimi, išreiškė viltį, kad šis projektas, kuriame sėkmingai dalyvauja Plungės rajono savivaldybė, nebus paskutinis.

Projektu „Vaizdo stebėjimo kamerų įrengimas Latvijos ir Lietuvos miestų saugumui užtikrinti, VideoGuard“ siekiama pagerinti dviejų šalių teisėsaugos institucijų pajėgumus projekto partnerių teritorijose ir paskatinti teisinį ir administracinį tarpvalstybinį bendradarbiavimą tarp šių institucijų, siekiant geresnės viešosios tvarkos.

Bendras projekto biudžetas – 588 760 eurų 83 ct, iš kurių Europos regioninio plėtros fondo (2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programos) lėšos – 500 446 eurai 69 ct, projekto partnerių lėšos – 88 314 eurų 14 ct.

Plungės rajono savivaldybei tenkanti projekto lėšų suma – 89 397 eurai 96 ct, iš jų Europos regioninio plėtros fondo parama – 75 988 eurai 26 ct.

Plungės rajono savivaldybės administracija įsigijo ir mieste įrengė 13 vaizdo stebėjimo kamerų, dalis jų jau veikia, kitos baigiamos derinti. Patalpose Vytauto gatvėje taip pat jau baigiamas įrengti vaizdo stebėjimo centras su jam skirta įranga.

Projekto partneriai Plungėje kalbėjosi ne tik apie techninius projekto įgyvendinimo aspektus. Sutarta, kad įdiegus Latvijos ir Lietuvos savivaldybėse pažangią vaizdo stebėjimo įrangą tikslinga sukurti ir šiuolaikinę duomenų mainų programą, kad būtų galima keistis reikiama informacija. Bendras skaitmeninės informacijos keitimosi įrankis bus prieinamas ir projekto partnerių teisėsaugos institucijoms. Tai ypač aktualu siekiant užtikrinti viešąjį saugumą ir nusikaltimų prevenciją Šiaurės Lietuvos ir Latvijos Kuržemės regionuose.

 

Už šio straipsnio turinį atsako Plungės rajono savivaldybės administracija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.