Plungėje lankėsi Tukumo savivaldybės socialiniai darbuotojai

2018-05-14

 

 

 

Gegužės 11 dieną Plungės savivaldybėje lankėsi gausi mūsų miesto partnerio Tukumo (Latvija) socialinių darbuotojų delegacija. Kolegas pasitiko Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė, vedėjo pavaduotoja Vilma Šlyžienė, vyriausioji specialistė Kristina Karalienė, kiti skyriaus darbuotojai. Atvykusiuosius į Plungę Tukumo pasiuntinius pasveikino mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas.

Norą aplankyti Plungę ir savo akimis įsitikinti, kaip dirba socialines paslaugas gyventojams Lietuvoje teikiančios tarnybos  agentūros „Tukuma nuovada socialais dienests“ vadovė Jelena Hodakovska-Migunova išreiškė šių metų balandį. Tukumo socialiniai darbuotojai kiekvienais metais vyksta į kaimynines šalis pasisemti darbo patirties, todėl šiemet paprašė plungiškių juos priimti, palydėti į rajone veikiančias socialinės pagalbos įstaigas, papasakoti apie darbo metodus.

Į Plungę atvyko trisdešimties Tukumo socialinių darbuotojų delegacija. Kelionę į Plungę jiems kiek apkartino delegaciją vežusio autobuso gedimas. Latvių autobusas sugedo netoli Plungės, Užupių kaime, todėl plungiškiams teko svečius parsivežti savo automobiliais.

Autobuso gedimas tukumiečių nuotaikos nesugadino, tačiau kiek sutrumpino viešnagės trukmę. Tukumo savivaldybės socialiniai darbuotojai aplankė tik dvi įstaigas: Plungės parapijos senelių  globos namus ir Plungės krizių centrą. Vizitą į Plungės socialinių paslaugų centrą, kitas įstaigas nuspręsta surengti kitą kartą.

Lyginant Plungės ir Tukumo socialinių tarnybų darbą galima įžvelgti daug panašumų. Vertinant objektyviai latviai gal šiek tiek labiau pažengę reformuodami vaikų globos namus ar neįgaliųjų pensionatus. Neįgaliesiems siūloma iš globos įstaigų persikelti gyventi į savarankiško gyvenimo namus, čia jiems labiau integruotis į visuomenę padeda vietos socialiniai darbuotojai.

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.