Plungėje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Š iugždinienė

2021-04-21

 

 

Balandžio 20 dieną Plungėje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Ministrės vizito tikslas buvo aptarti Saugaus grįžimo į mokyklas modelio taikymą savivaldybės teritorijoje ir abiturientų ugdymo procesą nuo 2021 m. gegužės 3 d.

Susitikimo metu Savivaldybės atstovai ir švietimo įstaigų vadovai pasidalijo patirtimi, kaip sekasi įgyvendinti Saugaus grįžimo į mokyklas modelį. Aptarti kylantys iššūkiai dėl hibridinio mokymo taikymo mokyklose. Ieškota išeičių, kaip būtų galima palengvinti ugdymo organizavimo procesus mokyklose.

Aptartas ir abiturientų grįžimo į mokyklas klausimas. Šiek tiek nerimą kelia tai, jog Plungės r. (2021 m. balandžio 19 d. duomenimis) pasiskiepijusių abiturientų yra tik 18 proc. Prieš grįžtant į kontaktinį ugdymą ir ugdymo proceso metu abiturientams rekomenduojama testuotis, tai šiuo metu vienintelė galimybė užkirsti kelią virusui plisti. Verta pabrėžti, jog nepasiskiepijus kyla nemaža rizika šiemet praleisti egzaminus (užsikrėtimo ar izoliacijos atveju).

Diskusijų metu pasidalinta pradinukų testavimo patirtimi, aptarti mobilaus punkto darbo organizavimo ypatumai bei aptartas šią savaitę pradedamas savitestavimo metodas (kaip ėminį iš nosies landos ima pats mokinys, prižiūrimas visuomenės sveikatos specialisto). Susitikimo dalyviai buvo informuoti, jog šiuo metu svarstoma sudaryti galimybes mokyklose naudoti greituosius antigenų testus.

Šios savaitės turimais duomenimis, taikant Saugaus grįžimo į mokyklas modelį, grįžo 834 moksleiviai (56 klasėse).

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.