Plungėje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Š iugždinienė

2021-04-22
 

 

 

 


 

 

Balandžio 20 dieną Plungėje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė su savo komanda. Ministrė vizitą į Plungę suplanavo neatsitiktinai – savivaldybėje taikomas saugaus grįžimo į mokyklas modelis, dėl to Plungė yra pavyzdys ir kitoms Lietuvos savivaldybėms. Ministrės vizito tikslas – iš arčiau susipažinti, kaip  mūsų savivaldybėje taikomas saugaus grįžimo į mokyklas modelis, kaip rajone vyksta pradinių klasių moksleivių, grįžtančių į mokyklas, testavimas, kaip bus organizuojamas abiturientų ugdymo procesas nuo 2021 m. gegužės 3 dienos.

Susitikimas vyko „Ryto“ pagrindinės mokyklos salėje, laikantis visų saugumo reikalavimų. Savivaldybės atstovai mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis, Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis bei „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas, pavaduotoja Stepanija Petkuvienė, Senamiesčio pagrindinės mokyklos direktorius Paulius Zakalskis, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos direktorė Rasa Pakalniškienė ir mobilaus punkto koordinatorė Ilona Pocienė pasidalino patirtimi, kaip sekasi įgyvendinti saugaus grįžimo į mokyklas modelį. Savivaldybėje atliekamas pradinių klasių mokinių testavimas kaupinių metodu. Tai saugus ir paprastas būdas valdyti pandemijos plitimą bei laiku užgniaužti atsiradusius židinius. Rajone tai daro ne tik švietimo įstaigos, bet ir įmonės – Savivaldybės administracijos direktorius neseniai pasirašė įsakymą, jog darbuotojams taip pat reikia testuotis, norint dirbti kontaktiniu būdu. Susitikimo metu buvo aptarti ir iššūkiai, su kuriais susiduria savivaldybė, vienas jų – visiškai nesuprantamas kai kurių tėvelių priešinimasis testavimui.

Buvo aptarti ir kylantys iššūkiai dėl hibridinio mokymo taikymo mokyklose. Ieškota išeičių, kaip būtų galima palengvinti ugdymo organizavimo procesus mokyklose. Kalbėta, jog mokytojai yra perkrauti darbu, nes skiriasi pasiruošimas pamokoms dirbant su moksleiviais kontaktiniu būdu ir nuotoliniu būdu, kai moksleiviai mokosi prie kompiuterio ekrano. Buvo siūloma ministerijai didinti apmokėjimą mokytojams.

Aptartas ir abiturientų grįžimo į mokyklas klausimas. Šiek tiek nerimą kelia tai, jog Plungės rajone (2021 m. balandžio 19 d. duomenimis) pasiskiepijusių abiturientų yra tik 18 procentų. Abiturientams (prieš grįžtant į kontaktinį ugdymą ir ugdymo proceso metu) rekomenduojama testuotis, nes šiuo metu tai vienintelė galimybė, galinti užkirsti kelią virusui plisti. Nepasiskiepijus kyla nemaža rizika susirgti Covid-19 liga arba būnant privalomoje izoliacijoje šiemet praleisti egzaminus.

Diskusijų metu buvo aptarti mobilaus punkto darbo organizavimo ypatumai, taip pat aptartas šią savaitę turėsiantis prasidėti savitestavimo metodas (kaip ėminį iš nosies landos ima pats mokinys, prižiūrimas visuomenės sveikatos specialisto). Susitikimo dalyviai buvo informuoti, jog šiuo metu svarstoma galimybė mokyklose naudoti greituosius antigenų testus.

Šios savaitės duomenimis, taikant saugaus grįžimo modelį į mokyklas grįžo 834 moksleiviai (56 klasėse).

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.