Plungėje – lauktas Kauno klinikų docentų ir profesorių vizitas

2018-05-23

 

Gegužės 23 dieną į Plungę atvyko itin laukiama ir pacientų pagarbą užsitarnavusi LSMU ir Kauno klinikų medikų grupė. Docentai ir profesoriai bendravo su Plungės rajono ir ligoninės gydytojais, surengė konferenciją apie tyrimų galimybes kardiologijoje, naujausius medicinos pasiekimus elektrofiziologijoje, šiuolaikinį arterinės hipertenzijos bei endokrininės kilmės hipertenzijos gydymą, vėliau ligoninės skyriuose konsultavo pacientus, o po pietų Žemaičių dailės muziejuje susitiko su medicinos mokslų studijomis besidominčiais rajono vyresniųjų klasių moksleiviais.

Kartu su profesoriais tradiciniuose Kauno klinikų medikų Plungėje dienos renginiuose pirmą kartą Plungiškių draugijos kvietimu dalyvavo du penkto ir ketvirto kurso LSMUL studentai – Gytis Baltuonė (iš Plungės miesto) ir Giedrius Endrikas (iš Babrungo kaimo).

Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius pasidžiaugė tradicija, kai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkai, puikūs jaunosios medikų kartos mokytojai kasmet atvyksta į Plungę. Tarp Kauno klinikų medikų elito – daug plungiškių, kurie sugrįžta į Plungę kartu su savo kolegomis ir vis kitomis vietos gydytojams skirtų konferencijų temomis.

Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus pažymėjo, jog šiemet garbūs profesoriai Plungės ligoninėje pacientams suteikė po keturias ar daugiau konsultacijų, o po šio darbo susitiko su rajono jaunimu. Naudodamasis proga L. Skierus pakvietė medikus į rugpjūtį prasidėsiančius tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginius, taip pat – į paminklo M. K. Čiurlioniui atidengimo ceremoniją, kuri numatyta per šios iškilios asmenybės gimimo dieną, rugsėjo 22-ą.

LSMU ir Kauno klinikų delegaciją sveikino ir Plungės meras Audrius Klišonis, dėkojo už puikų pripažintų medikų pavyzdį jaunimui.

„Jaunimas – mūsų ateitis, gyvenimas jiems suteikia galimybes savo pasiekimais garsinti ne tik Lietuvą, bet ir Plungę“, – pažymėjo A. Klišonis.

Širdies chirurgas, profesorius, Plungės garbės pilietis Rimantas Benetis neslėpė, jog kaskart, grįžus į gimtą Plungę, atmintyje atgyja vaikystės prisiminimai, kiekvienas upės vingis. Profesorius kalbėjo, jog atsimena ir seną medinę ligoninę bei laikus, kai buvo statomas dabartinis ligoninės pastatas.

„Ryšys su Plunge yra ir bus. Tik kartais savęs klausiu: ar mums Plungė labiau reikalinga, ar plungiškiams – mes? Tai išties nepaprastas miestas! Džiaugiuosi, kad Plungiškių draugija sugebėjo suburti ir kitur gyvenančius kraštiečius. Esame subrendę, ir jei turim savigarbą, tai norim garsinti savo kraštą, o mūsų pradėtus darbus tęs jaunimas. Pagal paskutinius duomenis Vokietijoje yra 25 tūkstančiai laisvų darbo vietų, Anglijoje – per 16 tūkstančių, tiek neužpildysi. Reikia, kad mūsų žmonės liktų čia!“, – kalbėjo R. Benetis.

LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas pasidžiaugė, kad Plungė jo akimis kasmet auga ir gražėja, o tai reiškia, kad žmonėms miela čia gyventi.

„Manau, kad Plungė gali būti pavyzdys kitiems miestams. Tikimės, kad ir kitais metais mus pakviesit, nereikės patiems prašytis“, – kalbėjo R. Žaliūnas.

Konsultacijas ligoninės pacientams teikė gydytojai kardiologai: prof. habil.dr. Remigijus Žaliūnas, prof. dr. Gintarė Šakalytė, doc. dr. Vytautas Zabiela, doc. dr. Diana Žaliaduonytė-Pekšienė, širdies chirurgas  prof. dr. Rimantas Benetis, ortopedas-traumatologas dr. Robertinas Juosponis, gyd. neurologas prof. dr. Kęstutis Petrikonis, gyd. endokrinologė  prof. dr. Džilda Veličkienė, vaikų ligų gyd. dr. Eglė Ramanauskienė.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Stepo Petrauskio nuotraukos

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.