Plungėje – krizių centras vyrams

2021-11-10

 
Plungės rajono savivaldybės taryba šiemet savo sprendimu skyrė patalpas VšĮ Plungės vyrų krizių centrui. Įstaiga jau pradėjo savo veiklą – miesto centre esančiose patalpose plungiškiams teikiamos priklausomybės konsultanto paslaugos.
 
Įstaigoje apsilankė ir rajono gyventojų problemas su įkūrėju Mindaugu Katkumi aptarė socialinę sritį kuruojantis savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas čŒesnauskas.
 
Su emociniais sunkumais ir priklausomybėmis susiduria ne tik moterys, bet ir vyrai. Tačiau pastarieji, tikėtina, rečiau išdrįsta kreiptis pagalbos, o jei ir išdrįsta – nežino, kas ją gali suteikti.
 
Savitarpio pagalbos principu gyventojus konsultuojantis M. Katkus pats kadaise ieškojo pagalbos Plungėje. Asmeniniai išgyvenimai ir pagalbą teikiančių asmenų trūkumas būtent ir pastūmėjo šį plungiškį imtis iniciatyvos ir įsteigti Plungėje vyrų krizių centrą.
 
Plungės vyrų krizių centre asmenys motyvuojami sumažinti arba visiškai atsisakyti alkoholio vartojimo, motyvuojami kreiptis pagalbos ir ją priimti, tarpininkaujama sprendžiant sveikatos, socialines ir teisines problemas. Pažymėtina, kad užtikrinamas visiškas konfidencialumas, o dėl pagalbos gali kreiptis ne tik priklausomybių turintys asmenys, bet ir jų artimieji.
 
Priklausomybių turinčių asmenų pagalbos prašymų sulaukiama gana nemažai. Kaip pastebi M. Katkus, problemų dėl alkoholio, narkotinių medžiagų vartojimo ar lošimų turi ir solidžias pareigas užimantys asmenys ar tokių asmenų vaikai, todėl artimiesiems ypač svarbu stebėti savo šeimos narius ir laiku užkirsti kelią priklausomybei vystytis.
 
Pagalbą M. Katkus teikia ir Mažeikių rajono gyventojams – šiame rajone per metus sulaukta apie 500 pagalbos prašymų. Manytina, kad ne mažiau jų gali būti ir Plungės rajone.
 
Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Manto čŒesnausko teigimu, M. Katkaus veikla yra prasminga ir reikalinga, todėl gyventojai turi nesidrovėti ir išdrįsti kreiptis pagalbos.
 
Taip pat, M. čŒesnausko nuomone, svarbus ir paties priklausomo asmens noras padėti sau – būtina suvokti ir pripažinti, kad priklausomybė vystosi ir kelia problemų, kurias ne visada pavyksta išspręsti be kitų asmenų pagalbos.
 
Kreiptis dėl pagalbos nėra gėda ir gyventojai neturi dvejoti dėl pagalbos prašymo – Plungės vyrų krizių centre užtikrinamas konfidencialumas, dėl susitikimo su priklausomybių konsultantu tariamasi asmeniškai, pašaliniai asmenys apie problemas nesužino.
 
***
 
Plungės rajono savivaldybei svarbu, kad gyventojai žinotų, kur gali kreiptis pagalbos, todėl informuojame, kad VšĮ Plungės vyrų krizių centras įsikūrė Plungėje, Vytauto g. 7-14 (pastate, kuriame veiklą vykdo Plungės miesto seniūnija).
 
Paslaugos Plungės vyrų krizių centre teikiamos nemokamai, prašome dėl pagalbos sau ar savo artimiesiems drąsiai kreiptis tel. nr. 8 616 01 360.

Informuokite vieni kitus.
 
 
 
                    Vyrų krizių centro įkūrėjas Mindaugas Katkus 
 
 
 
Plungės r. savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.