Plungėje įsteigti pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai

2018-12-10

 

 

 

Gruodžio 7 dieną Plungėje, Vėjo gatvės daugiabutyje, atidaryti pirmieji Plungės rajono savivaldybėje bendruomeniniai vaikų globos namai, kuriuose apskritą parą prižiūrimi rūpestingų Plungės socialinių paslaugų centro darbuotojų gyvens 6 vaikai.

Kaip susirinkusiesiems į šių namų atidarymo šventę sakė Plungės socialinių paslaugų centro direktorė Odeta Misiūnienė, diegiant bendruomeninių vaikų globos namų idėją būta ir sunkių etapų, tačiau apsispręsta pritarti pertvarkai ir pamažu nuo institucinių vaikų globos namų modelio pereiti prie bendruomeninių. Vaikai pereis gyventi į  mažesnes  bendruomenes  jiems suteiktuose butuose ar namuose nuolat prižiūrimi socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų.

Pirmuosiuose bendruomeniniuose vaikų globos namuose apsigyveno sesutės Elinga ir Milena, brolis ir sesuo Rugilė ir Deividas, Ramutė, Lukas. Su šiais vaikais dirbs socialinės darbuotojos Aurelija Balčiūnienė ir Vitalija Rimkevičienė, socialinių darbuotojų padėjėjos Jolanta Kaulienė ir Elvyra Latakienė, virėja Lina Lidekauskienė.

„Labai tikiuosi, kad šiuose namuose vaikai pajaus šeimos šilumą, meilę ir artumą“, – kviesdama Plungės rajono savivaldybės merą Audrių Klišonį ir Savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Bagužį perkirpti simbolinę įkurtuvių juostelę sakė O. Misiūnienė.

Naujųjų bendruomeninių namų gyventojus ir darbuotojus pasveikino Socialinės apsaugos ir darbo ministro patarėja Kristina Paulikė, Telšių ir Klaipėdos regionų Pertvarkos procesų ekspertė Živilė Jurgutienė, Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Plungės rajone vyriausioji specialistė Aušra Vyšniauskienė, Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė.

Su vaikais pakalbėjęs meras A. Klišonis prašė jų saugoti savo naujus namus, būti draugiškais vieni kitiems ir kaimynams.  Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis prisipažino ilgai galvojęs, kaip geriau ir gražiau vaikams įrengti naujuosius namus, kad čia jie jaustųsi jaukiai ir patogiai. Bendruomeninius vaikų globos namus pašventino Plungės Šventojo Jono Krikštytojo parapijos vikaras Andrius Bakstys.

Namų gyventojai svečiams dovanojo meninę programėlę – pagrojo birbyne, smuiku ir kanklėmis. Penktadienis buvo ta diena, kai jie patys pirmąjį kartą pamatė savo naujus namus, todėl, svečiams išsiskirsčius, skubėjo apžiūrėti kambarius.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Žydrūno Pilitausko („Plungės žinios“) nuotraukos


 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.