Plungę garsinantiems žmonėms pastatytas suolelis – it naujas

2018-04-24

Nuo to laiko, kai Plungė buvo paskelbta Lietuvos kultūros sostine, praėjo devyneri metai, tačiau tą įvykį plungiškiai vis dar gerai atsimena. Bene geriausiai šią datą primena Senamiesčio aikštėje, šalia fontano, pastatytas Plungės kraštą garsinantiems žmonėms įamžinti skirtas suolelis su gitara, prie kurio – plokštėje iškaltų garsių kraštiečių pavardės. Tačiau prabėgęs laikas neišvengiamai paliko pėdsakų ant kalvio Audriaus Kasparo kūrinio, suolelis yra nukentėjęs ir nuo vandalų. Todėl praėjusią savaitę Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas kreipėsi į mosėdiškį kalvį, prašydamas atnaujinti į lankytinų objektų sąrašą Plungėje dažnai įtraukiamą vieną miesto simbolių.

Į patį suolelio autorių seniūnas kreipėsi todėl, kad seniūnijai imtis tvarkyti meno kūrinį būtų buvę rizikinga – nenorėta suolelio gadinti aliejiniais dažais. Kokia technika buvo nudažytas suolelis, geriausiai žino jo autorius, kuris į prašymą sureagavo ir

nedelsdamas, nepaprašęs nė cento (!), jį išpildė. A. Kasparas pasirūpino, kad laiko ir vandalų paliktų pėdsakų ant suolelio neliktų nė žymės, todėl dabar jis – it naujas.

Už 2009 metais išmoningai įgyvendintą idėją pagerbti savo kraštą talentu ir pasiekimais garsinančius plungiškius, tokius kaip rašytoja Julija Beniuševičiūtė-Žymantienė-Žemaitė, poetas Vytautas Mačernis, liaudies menininkas Stanislovas Riauba, muzikai – Plungės miesto garbės piliečiai Juozas Domarkas ir Stasys Domarkas, choreografė, tautinių šokių ir dainų ansamblio „Suvartukas“ įkūrėja Danutė Radvilavičienė, saksofonininkas Petras Vyšniauskas, aktorius Vytautas Rumšas (vyresnysis), tautodailininkas Jakovas Bunka, skulptorius Antanas Vaškys, kompozitorius Andrius Kulikauskas, gitaristas ir kompozitorius Juozas Milašius, gitaristas Aurelijus Globys, dainininkai Aistė Smilgevičiūtė-Radzevičienė, Česlovas Gabalis bei kiti, turime būti dėkingi ir tuometinės jaunimo organizacijos, gyvuojančios iki šiol, „Krantas“ nariams bei tuometiniam Jaunimo reikalų tarybos pirmininko pavaduotojui, dabartiniam Plungės rajono savivaldybės mero patarėjui Gintautui Vaitkevičiui.

Plungės miesto seniūnijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.