Plateliuose – atviras pokalbis apie bendruomenės lūkesčius ir nesutarimus

2019-11-21
 

 

 

Lapkričio 20-osios vakarą Platelių seniūnijos salėje Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Asta Beierle Eidirdienė, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė susitiko su miestelio ir jo apylinkių gyventojais.

Susitikimas įvyko Plungės savivaldybės vadovų iniciatyva. Grupelė Platelių bendruomenės narių Savivaldybės dėmesį atkreipė lapkričio pradžioje, po Vėlinių, surengę žvakių deginimo neapšviestose miestelio gatvėse akciją. Plateliuose šį rudenį  kaip tik baigiami įgyvendinti dalies miestelio apšvietimo ir centrinės gyvenvietės dalies (aikštės) sutvarkymo projektai. Sujungus dviejų rangovų darytus apšvietimo įrengimo projektus ne visi šviestuvai iš karto įsižiebė, kilo gyventojų nepasitenkinimas. Buvo nuspręsta kviesti gyventojus į susirinkimą ir pasikalbėti ne tik apie Platelių aikštės įrengimą, bet ir kitais rūpimais klausimais.

Platelių seniūnijos salė vos talpino susirinkusiuosius. Klausant žmonių priekaištų atrodė, lyg ir Dievas, ir rajono valdžia Platelius būtų pamiršę… Plateliškiai priekaištavo, kad neasfaltuojamos miestelio gatvės, kad jos neapšviestos, kad mažiausiai 30 metų nelopyti kelkraščiai kelių, vedančių į Platelius, taip pat priekaištavo, kad į Platelius nebeužsuka tarpmiestiniai autobusai, o televizoriai kažkodėl nerodo LRT programų…

„Plateliai yra Žemaitijos nacionalinio parko centras. Atimkit jį ir ežerą – Plateliai nieko neturi! Miestelio centrą anksčiau puošė gėlynai, o kas po aikštės rekonstrukcijos liko? Plytelės ir betonas! Nelikus žalumos  atsidengė seni, plastiko lentelėmis apkalti, pastatai, kurie yra akivaizdus plateliškių „biednystės“ požymis“, – kalbėjo žmonės, išpeikę ką tik atnaujintos aikštės architektūrinius sprendinius. Esą nors aikštė naujai išgrįsta ir apšviesta, svečiams nėra ko parodyti.

Su dalimi žmonių išsakytų pastabų rajono vadovai sutiko: privažiavimo į Platelius keliai iš tiesų yra prastos būklės. Tačiau už šių kelių tvarkymą ir priežiūrą atsakinga Lietuvos automobilių kelių direkcija, ne Savivaldybė. Administracijos direktorius M. Kaunas informavo, jog direkcijai išsiuntė ne vieną raštą, prašydamas atkreipti dėmesį į kelių Pauošniai–Plateliai bei Plateliai–Gintališkė atkarpas. Prieš keletą metų minėtai direkcijai buvo perduotas prižiūrėti kelias, vedantis į Šaltojo karo muziejų. Laikas eina, asfalto ir čia nematyti, kiek girdėti, teismuose užstrigo asfaltavimo pirkimo procedūros. Panaši situacija ir su elektros stulpais Plateliuose: ESO nebeinvestuoja, nepatenkinti gyventojai laukia Savivaldybės įsikišimo, tačiau Savivaldybė investuoti į elektros liniją taip pat negali, nes būtų tolygu investuoti į kaimyno turtą!

Vicemerė A. Beierle Eigirdienė kvietė plateliškius pagalvoti, kokių priemonių imtis norint pagyvinti  ir atnaujinti Platelius. Vienas iš variantų – vietiniams gyventojams pritarus siekti, kad Plateliams būtų suteiktas kurorto statusas. Gal tuomet Vyriausybė atkreiptų dėmesį ir išasfaltuotų turistams kelius, vedančius į Platelius, skirtų papildomų lėšų miestelio infrastruktūrai pagerinti? Tačiau ir šis pasiūlymas dalies plateliškių nesužavėjo: esą jie ir taip pavargę nuo turistų, nes kiekvieną sezoną turi rinkti jų paliktas šiukšles!

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Ž. Piepalienė stebėjosi plateliškių pesimizmu ir, vardydama konkrečius projektus ir investicijas, priminė, kas šioje seniūnijoje jau padaryta: įkurtas tradicinių amatų centras Platelių dvaro sodyboje, sutvarkytos dvaro sodybos rūsio prieigos, restauruotas kluonas, įrengti dviračių takai apie Platelių ežerą (24 km), o šalia jų – ir keletas automobilių stovėjimo aikštelių, įrengtas Platelių daugiafunkcis centras, rekonstruota Platelių gimnazija, pastatytas apžvalgos bokštas, sutvarkyta miestelio aikštė, įrengtas vandentiekis kapinėse, nupirkta muzikos instrumentų Platelių meno mokyklai, pastatyti informaciniai ženklai apie lankytinas vietas, įdiegtos rinkodaros priemonės didesnei informacijos apie Platelius sklaidai ir t.t. Bendra investicijų vertė, kuri teko Platelių seniūnijai, siekia 6,8 milijonus eurų!

„Ko palinkėti Plateliams? Bendruomenė turėtų būti aktyvesnė. Toks mažas miestelis, vienykitės, žmonės!“ – ragino vicemerė, sužinojusi, kad Plateliuose gyventojai pasidalinę  į kelias stovyklas, kurios ne itin tarpusavyje sutaria.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas M. Česnauskas priminė, kad 2020 metų Savivaldybės (ir seniūnijų) biudžetas bus patvirtintas vasario mėnesį, kvietė žmones domėtis, kiek lėšų bus skirta Platelių seniūnijai ir tartis, kaip tuos pinigus panaudoti.

„Esu laiminga, kad žmonės susirinko, turbūt seniai reikėjo taip susirinkti ir pakalbėti akis į akį. Gal nuo šiol dirbsime su bendruomene kartu?“ – išreiškė viltį Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


Sauliaus Narkaus (laikraštis „Plungė”) nuotraukos

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.