Plastikiniai angelai neša žinią – vartokime atsakingai

2018-11-26

 Kasmet paskutinę lapkričio savaitę vyksta Europos atliekų mažinimo savaitė. Jos   metu Europos šalyse vienu metu vykdoma kampanija, kurios tikslas – ugdyti visuomenės sąmoningumą tvaraus išteklių naudojimo ir atliekų prevencijos temomis.

 Šiemet Aplinkos ministerija kvietė organizuoti renginius, susijusius su vienkartinio plastiko (į vairūs vienkartiniai į rankiai, lėkštės, gėrimų šiaudeliai ir maišikliai, oro balionėlių lazdelės, indeliai, ausų krapštukai ir pan.) naudojimo mažinimu, ir (ar) vykdyti prevenciją šia tema.

 Plastikas yra svarbi mūsų ekonomikoje ir kasdieniame gyvenime naudojama medžiaga, tačiau vienas ryškiausių nerimauti verčiančių ženklų yra milijonai tonų plastiko šiukšlių, kasmet plūstančių į vandenynus. Bene daugiausia plastiko patenka į aplinką panaudojus vienkartinius plastikinius gaminius, nes jie gali būti sunkiai perdirbami, dažnai panaudojami ne namuose ir numetami. Galima sakyti, kad tai – dažniausia paplūdimiuose randama šiukšlė.

 Lapkričio 15–25 d. prie Europoje vykdomos kompanijos prisidėjo „Ryto“ pagrindinės mokyklos 5 klasių mokiniai ir  jų klasės vadovės Kristina Ablingienė, Vitalija Gladiševa, Dalia Jansonienė. Mokiniai dar spalį pradėjo kaupti vienkartinio plastiko atliekas namuose, mokykloje, bendradarbiavo su kavinėmis ir kitomis į staigomis, kurios savo veiklose naudoja vienkartinį plastiką. Surinkę nemažą kiekį plastiko, mokiniai kibo į kūrybinį darbą. Šioje veikloje jiems padėjo  technologijų mokytojos Irena Platakiene, Adilija Kudzevičienė. Vaikai iš vienkartinio plastiko padarė didelius angelus, kuriais jau galima pasidžiaugti „Ryto“ pagrindinės mokyklos  I a. fojė,  Plungės raj. savivaldybės vestibiulyje,  kavinėse „Ta Kava“, „ExLibris“, „Mr. Nom“. Šalia angelų kabo spalvingi plakatai, informuojantys apie vienkartinio plastiko žalą, vaikų vykdytas veiklas.  Buvo mokinių, kurie dirbo individualiai. Mažesni darbai eksponuojami Plungės viešosios bibliotekos Plungės miesto filiale, į sikūrusiame prekybos centro „Maxima“ patalpose.

 Prie gražių iniciatyvų prisijungė ir „Ryto“ pagr. mokyklos Stalgėnų skyriaus 6, 7, 9 kl. mokiniai bei mokytojai  Eglė Vagnorienė, Vilma Iljinienė,  Vidas Vagnorius. Jų padaryti angelai eksponuojami Stalgėnų mokyklos 2 aukšto fojė.

 Šio projekto metu penktokai susitiko su Telšių regiono atliekų tvarkymo centro atstove, sudarytos mokinių dvi komandos dalyvavo  Plungės rajono savivaldybės administracijos organizuojamoje viktorinoje, skirtoje Europos atliekų mažinimo savaitei paminėti.

 Tikimės, kad  mūsų mokinių padaryti  plastikiniai angelai paskatins bent dalį   Plungės bendruomenės  mažinti vienkartinio plastiko gaminių naudojimą.

 

 Loreta Vainauskienė, „Ryto“ pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.