Pirmasis universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbų etapas – beveik baigtas

2021-10-19
Plungės rajone investuojama ne tik į viešąsias erdves, bet ir į žmonių sveikatą, sportą, edukaciją bei poilsį. Viena iš didžiausių investicijų mūsų krašte – milijoninės vertės universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statybos Mendeno gatvėje.

Pirmojo etapo komplekso statybos darbų sutartį Plungės rajono savivaldybė pasirašė prieš pusantrų metų – praėjusių metų gegužės 13 dieną. Rangos darbų vertė – beveik 5 su puse milijono eurų. Statybos darbai jau įsibėgėjo, planuojama pradėti antrąjį darbų etapą.

Beveik visi šalies rajonai turi po baseiną, kaimyniniai Mažeikiai – net du. Telšiuose 1996 metais įrengtas baseinas rekonstruojamas į modernią poilsio zoną, tačiau plungiškiai universalios bei profesionalios poilsio ir laisvalaikio zonos neturi: priversti vykti į kitus rajonus arba naudotis verslininkų teikiamomis paslaugomis – tokias išlaidas sau gali leisti ne kiekviena šeima.

Statomas sporto ir sveikatingumo kompleksas pirmiausia yra skirtas kiekvienam Plungės rajono žmogui. Šiuo objektu nebus siekiama pelno. Šiuo objektu siekiama gerinti gyvenimo kokybę kiekvienam, nepriklausomai nuo jo pajamų.

„Investuojame į šaligatvius, pastatus, remiame bendruomenes, kultūrą ir kitas sritis, tačiau svarbiausia yra tiesioginė investicija į žmogų: jo ir jam brangių žmonių sveikatą, suteiktą galimybę sportuoti ar pailsėti. Sporto ir sveikatingumo kompleksas reikalingas ne tik įvairiomis ligomis sergantiems asmenims, bet ir senjorams, sportininkams bei augančiai kartai – vaikams. Įgyvendinus projektą, visi plungiškiai ir rajono svečiai turės galimybę sportuoti baseine, sveikatintis pirtyse ar tiesiog pramogauti,“ – informuoja Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas.

Statybos sritį kuruojantis Savivaldybės administracijos vadovas reguliariai apsilanko statomame objekte – darbų priežiūra ir kontrolė yra vienas iš Mindaugo Kauno veiklos prioritetų. Sporto ir sveikatingumo kompleksas privalo būti pastatytas ir įrengtas kokybiškai, laikantis maksimalių saugumo reikalavimų, tad Savivaldybės administracijai tenka nelengva užduotis koordinuojant tokio objekto statybą: už kiekvieno darbo slypi šūsnys reikalavimų, dokumentų, patikrų, raštų, derinimų ir pasitarimų, kurie rajono gyventojams įprastai nėra matomi ir žinomi, bet kuriems reikia ypač daug laiko ir pastangų.

Nepaisant visų sunkumų dabartyje, galutinis rezultatas, tikimasi, bus džiuginantis.

Universaliame sporto ir sveikatingumo komplekse veiks ne tik plaukimo baseinas, bet ir vandens pramogų bei SPA zonos. Taip pat suplanuota įrengti poilsio barą-kavinę lankytojams.

„25 metrų ilgio plaukimo baseinas atitiks FINA (tarptautinės plaukimo federacijos) reikalavimus – čia puikią galimybę treniruotis ar vykdyti varžybas turės sportininkai. Paminėtina, kad baseinu galės naudotis ir neįgalieji – įrengsime mobilų neįgaliųjų keltuvą. Kol tėvai sportuos ar ilsėsis, bus pasirūpinta ir augančių piliečių užimtumu – veiks vaikų baseinas su pramogomis bei sūkurine vonia, nusileidimo kalnelis. Pirties mėgėjai galės sveikatintis kelių skirtingų tipų pirtyse, atsigaivinti ledo kambaryje. Apie 12 000 kvadratinių metrų kompleksas bus pritaikytas įvairioms gyventojų grupėms, stengsimės maksimaliai įveiklinti šį pastatą, kad jis taptų tikru regiono traukos centru,“ – taria Savivaldybės administracijos vadovas Mindaugas Kaunas.

Viena iš galimybių išnaudoti sporto ir sveikatingumo komplekso privalumus – darbuotojų motyvacija. Plungės rajone gana stipriai išvystyta pramonė, į mūsų kraštą iš kitų rajonų važinėja dirbti tūkstančiai žmonių, kuriems, kaip ir vietiniams darbuotojams, darbdaviai galės suteikti galimybę atgauti jėgas sporto ir sveikatingumo komplekse. Be to, Plungėje šį rudenį atidarytas modernus viešbutis, kuriame nėra SPA pramogų, tad šio ar kitų viešbučių svečiai galėtų sveikatintis ar pramogauti naujajame komplekse.

Idėjų ir galimybių įveiklinti naująjį kompleksą yra išties daug, tačiau, kaip pastebi Administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, džiaugtis būsimomis permainomis dar per anksti, svarbiausia – kokybiškai baigti komplekso statybos darbus.

Planuojama, kad Plungės miesto universalus sporto ir sveikatingumo kompleksas bus vienas iš moderniausių Lietuvoje. Nes Plungė to verta. To vertas kiekvienas rajono žmogus ir jo šeimos narys.
 
 
 
 
Plungės r. savivaldybės administracijos inf. 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.