Pirmą kartą Plungės rajone – „Lietuvos plento taurės“ etapas!

2018-09-20
 

 

 

 

Rugsėjo 19 dieną į Savivaldybę atvyko „Pro Cycling LT“ atstovai Deividas Vileniškis ir Karolis Einikis, kurie išsamiai pristatė pirmą kartą Plungės rajone rengiamą „Lietuvos plento taurės“, skirtos dviračių sporto mylėtojams, etapą. Renginys numatytas spalio 7 dieną, lenktynių dalyviams parinktas 32,6 km ratas, starto ir finišo miestelis įsikurs Plateliuose.

Taurės tikslai – populiarinti dviračių sportą, skatinti dviračių mėgėjus ir sportininkus siekti aukštesnių rezultatų, propaguoti sveiką gyvenimo būdą ir ekologišką transportą. Lenktynes organizuoja „Pro Cycling LT“ (VšĮ „Plento taurė“), prie etapų organizavimo prisideda vietinės rajonų savivadybės, kiti partneriai.

Šiemet plento dviratininkų lenktynės balandžio 22 dieną startavo Radviliškio savivaldybėje, jau vyko Šakių, Anykščių, Ukmergės, Šilalės, Elektrėnų, Lazdijų savivaldybėse, o finišas numatytas spalio 7 dieną Plungės rajone.

Dėl „Lietuvos plento taurės“ jėgas galima išmėginti grupėse: A grupė – tik vyrų komandoms, B grupė – visiems dalyviams ir komandoms, C grupė – visiems dalyviams ir įmonių komandoms.

C grupė skirta dviračių entuziastams. Šioje grupėje gali dalyvauti visi norintys, tačiau ne jaunesni kaip 12-os metų. Svarbu turėti techniškai tvarkingą dviratį, dviratininko šalmą ir nepamiršti geros nuotaikos. Šioje grupėje puikiai tiks ir miesto dviratis.

B grupė skirta dviračių sporte save jau išbandžiusiems dviratininkams. Šioje grupėje gali dalyvauti asmenys nuo 14-os metų. Svarbu turėti ne tik techniškai tvarkingą dviratį ir dviratininko šalmą, bet rekomenduojama vilkėti dviratininko aprangą, batelius ir pirštines. A ir B grupėse galima dalyvauti tiek asmeniškai, tiek burtis į komandas.

A grupė laikoma pagrindinėmis „Lietuvos plento taurės“ lenktynėms. Čia dalyvauja tik stipriausios Lietuvos komandos.

„Lietuvos plento taurės“ Plungės rajone etapą sudarys trys važiavimai: A grupėje lenktyniaus stipriausios Lietuvos komandos,  B grupėje pedalus mins jau su dviračių sportu susipažinę dviratininkai, o C grupė puikiai tinka visiems, kurie dalyvauja pirmą kartą, su dviračiu iki tol važinėjo parke, iki darbo ir iš jo. Su savimi į lenktynes dviratininkai turi pasiimti asmens dokumentą, dvi gertuves vandens, aprangą nuo lietaus ir įrankius bei atsarginę kamerą (lenktynių metu techninė pagalba neteikiama).

Su pasitarime dalyvavusiu Plungės PK viršininku Sauliumi Vaičekausku buvo aptarta, kad varžybų dieną automobilių eismas plento taurei pasirinktoje trasoje nebus stabdomas, dviratininkams rekomenduota laikytis dešinėje kelio pusėje. Lenktynių dalyviai turės neprarasti budrumo, stebėti ir kitus dviratininkus. Nepaklysti trasoje padės kelio kryptį rodančios juodai geltonos rodyklės.

Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė buvo informuota, kad dviratininkai startuos ir finišuos Platelių miestelyje. C grupės dalyviai startuos 10 valandą, jie važiuos 32,6 km, B grupė startuos 12 valandą ir važiuos 65,2 km (2 ratus).  A grupės startas numatytas 15 valandą, sportininkai varžysis 97,8 km distancijoje (3 ratai).

Po varžybų Plateliuose numatyta ir sportininkų apdovanojimo ceremonija. Laikas iki pagrindinių lenktynių finišo (apie 3 valandos) numatytas „Lietuvos plento taurės“ dalyvių ir jų šeimos narių pramogoms.

Taigi, plateliškiai spalio 7 dienai jau turi pradėti ruoštis, nes miestelis sulauks didelio dviračių sporto entuziastų būrio.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

  

 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.