Per Verslo pusryčius pristatytas Savivaldybės 2019 metų biudžeto projektas

2019-01-30

 

 

Sausio 30-osios rytą rajono verslininkai buvo pakviesti į Savivaldybėje rengiamus tradicinius Verslo pusryčius. Pagrindinė susitikimo tema – aptarti Plungės rajono savivaldybės 2019 metų biudžeto projektą.

Savivaldybės biudžeto projektą pristatė Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė. Planuojamos 2019 metų savivaldybės biudžeto pajamos – 37,6 mln. eurų (17,2 mln. eurų – gyventojų pajamų mokestis, 17 mln. eurų – dotacijos, 2,4 mln. eurų – mokesčiai iš turto ir kitos pajamos, 1 mln. eurų – pajamos už prekes ir paslaugas).

Prognozuojamos savivaldybės pajamos – 18 113 tūkst. eurų. Palyginus su 2018 metais ši suma didėja 353 tūkst. eurų arba 2 proc. (palyginimui 2018 metų pajamos didėjo 19,7 proc.).

Didžią pajamų dalį sudaro gyventojų pajamų mokestis, žemės, nekilnojamojo turto, nuomos už valstybinę žemę mokesčiai, specialiosios tikslinės dotacijos ir kiti pajamų šaltiniai.

Savivaldybė 2019 metais pasiskolinti gali 1053,3 tūkst. eurų, tačiau iš tiesų skolintis gali tiek, kiek tais metais grąžina. 2018 metų gruodžio 31 dieną paskolų likutis siekė 5671,1 tūkst. eurų.

D. Mažeikienė atkreipė dėmesį, kad savivaldybėms suteikta teisė skolintis papildomai projektams, kurie mažina savivaldybės biudžeto išlaidas arba didina pajamas, tačiau ne daugiau kaip 5 procentus nuo planuojamų pajamų. Dar viena sąlyga skolintis ta, kad savivaldybės biudžeto balanso rodiklis per pastaruosius 4 metus būtų lygus nuliui.

Planuojama, kad per 2019 metus savivaldybės biudžetas patirs 39922,4 tūkst. eurų išlaidų, iš jų 1053,3 tūkst. eurų numatyta paskoloms grąžinti.

Verslo pusryčių metu buvo pristatytos naujos veiklos, kurioms numatyta skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto: remti VšĮ Plungės bendruomenės centrą, skirti lėšų GMP vienos brigados medicinos įrangai įsigyti, numatyti finansavimą Aktyvaus poilsio ir pramogų zonos veiklai ir teritorijos priežiūros išlaidoms padengti, numatyti 12 tūkst. eurų stipendijų fondą perspektyviausiems Plungės sporto ir rekreacijos centro ugdytiniams ir kt.

Į pateiktus klausimus taip pat atsakė Verslo pusryčiuose dalyvavę Vietos ūkio bei Strateginio planavimo ir investicijų skyrių vedėjai.

Sutarta, kad kita Verslo pusryčių tema bus viešieji pirkimai.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.  

 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.