Per Verslo pusryčius – pradžiamokslis apie viešuosius pirkimus

2019-09-24

 

Rugsėjo 24-osios rytą meras Audrius Klišonis, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas pakvietė verslininkus Verslo pusryčių, kurių metu tradiciškai kalbamasi aktualiomis temomis, susitikime dalyvaujantys Savivaldybės administracijos darbuotojai atsako į pateiktus klausimus.

Meras A. Klišonis paragino verslininkus rūpimus klausimus apie miesto infrastruktūros projektus užduoti per vykstančius susitikimus nei skleisti gandus per socialinius tinklus. Meras priminė, kad posėdžiai, kuriuose aptariami įvairūs projektiniai pasiūlymai, Savivaldybėje yra vieši ir pakvietė gyventojus juose aktyviau dalyvauti.

Apie vadinamąjį keturių gatvių (Rietavo, Minijos Telšių ir Laisvės) atkarpų tvarkymo projektą, jo eigą papasakojo Vietos ūkio skyriaus vedėjo pareigas einantis Arvydas Liutika. Šiam projektui įgyvendinti skirti per 4 mln. eurų. Darbų apimtis – didelė, todėl dirbama etapais, pradėta nuo Rietavo gatvės atkarpos (nuo sankryžos su Laisvės gatve link sankryžos su Kalniškių gatve).

Vienoje iš avaringiausių miesto sankryžų (Rietavo ir Laisvės g.) baigiama įrengti žiedinė sankryža. Pats „žiedas“ iš pirmo žvilgsnio per mažas, tačiau būtent tokiomis priemonėmis mieste bus stengiamasi suvaldyti transporto priemonių greitį.

Vairuotojų žiniai „žiedas“ bus kiek iškilus, sunkiasvoris transportas galės ant jo užvažiuoti. Tiesa, sunkiasvorio transporto eismas čia bus galimas tik pabaigus šią sankryžą įrengti. Šiuo metu ši sankryža stebima miesto vaizdo stebėjimo kameromis, kelio ženklų nepaisančios transporto priemonės yra fiksuojamos, pažeidėjai susilauks atitinkamų sankcijų.

Apie konkursui parengtą Salantų gatvės sutvarkymo paraišką papasakojo Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Simona Derkintė. Jei Plungės rajono savivaldybei pavyks gauti finansavimą, Salantų gatvėje būtų paklotas asfaltas, o dešinėje pusėje įrengtas šaligatvis. Projektas skirtas siekiant pagerinti sąlygas verslui, tikintis, kad šiame pramonės rajone bus įsteigtos dar 23 naujos darbo vietos.

Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė, atsižvelgdama į verslininkų anksčiau išsakytus pageidavimus, parengė ir pristatė santrauką, nuo ko pradėti, nusprendus dalyvauti viešųjų pirkimų procedūrose, taip pat įvardijo ir dažniausiai verslininkų kartojamas klaidas. J. Garčinskaitė patarė verslininkams užsiregistruoti CVP sistemoje, kurioje ir vyksta viešieji pirkimai, ir padalino atspausdintą medžiagą, kaip prisijungti prie sistemos. Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja prašė tiekėjų atidžiau skaityti ir įvertinti skelbiamų konkursų sąlygas, atkreipti dėmesį, kokių konkrečiai dokumentų reikia, teisingai užpildyti EBVPD dokumentą, dokumentus būtinai pasirašyti, numatyti, ar teikiamiems dokumentams taikyti konfidencialumo žymą. Pradėjus viešojo pirkimo procedūrą tiekėjas klausimus gali teikti tik CVP IS priemonėmis. Naudodamasi proga J. Garčinskaitė paprašė vengti piktybinio viešųjų pirkimų procedūrų vilkinimo.

Per Verslo pusryčius informuota, kad gautas per 3,2 mln. eurų finansavimas Plungės jūros pakrantei ir jos prieigoms sutvarkyti. Irklavimo bazės statinių šis projektas neaprėps. Tikimasi pakrantės projektavimo darbus baigti dar šiemet, o rangovą išsirinkti žiemą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.