Per Verslo pusryčius – apie miesto inžinerinės infrastruktūros, svarbios verslui, atnaujinimą

2018-07-25
 

 

 

Liepos 25-ą, nuo 7 valandos ryto, meras Audrius Klišonis, jo patarėjai Gintautas Vaitkevičius ir Mantas Česnauskas, Savivaldybės administracijos Strateginio planavimo skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė bei Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis pakvietė rajono verslininkus prie kavos ar arbatos puodelio pasikalbėti apie jau pradėtus ar dar tik planuojamus miesto infrastruktūros gerinimo projektus.

Verslo atstovams buvo pristatyta Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Simona Bertašiūtė, kuri pavaduos motinystės atostogų išėjusią vyr. specialistę Tomą Rupeikę ir kuruos verslo reikalus.

Susitikime su verslininkais dalyvavo ir Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas, kuris papasakojo apie miesto gatvių apšvietimo darbų seką.

Plungės seniūnas informavo, kad ESO tik po ketvirtą kartą skelbto konkurso parinko rangovą, kuris klos elektros kabelį Birutės gatvėje.

„Nuo praėjusių metų gegužės planavome darbus Birutės gatvėje. Čia didžiausia tragedija – itin prastas šaligatvis. Tačiau pirma, paklojus elektros kabelį po žeme, reikia sutvarkyti gatvės apšvietimą, ir tik tada perkloti šaligatvį. ESO parinkti rangovai – „Klaipėdos energetika“ – dirbti žada pradėti nuo senelių namų (iki senųjų kapinių) ir iki rugsėjo kabelio klojimo darbus baigti. Labai norėtume iki rugsėjo pradžios, kai vaikai vėl pradės lankyti mokyklas, perkloti ir šaligatvius“, – kalbėjo G. Domarkas.

Miesto seniūnas sakė jau matęs ESO projektą dėl kitos Birutės gatvės atkarpos elektros linijos kabeliavimo (nuo tilto per Babrungą iki parduotuvės „Dobilėlis“), tačiau ESO dar neinformavo, kada čia pradės numatytus darbus. Miesto seniūnija savo ruožtu jau suskaičiavo, jog šioje gatvės atkarpoje, kurios ilgis – 460 metrų, reikės pastatyti 7-8 šviestuvus. Savo eilės taip pat laukia ir kita Birutės gatvės atkarpa (pagal garažų kompleksą), po to apšvietimą reikės užtikrinti ir J. Pabrėžos gatvėje. Čia elektros kabelis jau paklotas, jo kilpos paliktos, lieka tik pastatyti atramas su šviestuvais. Šiemet analogiškas darbas jau atliktas kitame miesto pakraštyje, A. Jucio skersgatvyje.

Seniūnas G. Domarkas informavo, jog naujoms atramoms renkasi naujus (LED) šviestuvus, kurie sunaudoja mažiau elektros energijos, nei senieji natrio šviestuvai. Štai LED šviestuvai šviečia J. Tumo-Vaižganto gatvėje (nuo miesto centro iki sankryžos su A. Jucio gatve). Praėjusių metų kovo mėnesį, kai šioje atkarpoje tebešvietė natrio šviestuvai, teko sumokėti 93,22 eurus, o šiemet, pakeitus lempas naujomis, – 54,61 eurą.

Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Ž. Piepalienė informavo verslininkus apie iniciatyvą teikti Vidaus reikalų ministerijai vertinti projektą „Miesto inžinerinės infrastruktūros, svarbios verslui, atnaujinimas“. Kalba pasisuko apie vadinamojo Plungės miesto pramonės rajono – Salantų, Stoties, Lentpjūvės, Pramonės gatvių – sutvarkymą.

Kaip akcentavo meras A. Klišonis, siekiama ne tik pakeisti šių gatvių dangas, įrengti geresnį apšvietimą, tačiau ir kritiškai įvertinti, kokiems tikslams naudojami jau suformuoti ar laisvi sklypai. Mero siūlymu rengiamasi imtis veiksmų ir nutraukti daug metų neveikiančių įstaigų žemės sklypų panaudą.

Verslo pusryčiuose dalyvavęs Plungės rajono pramonininkų sąjungos prezidentas Egidijus Rapalis perdavė rajono vadovui miesto pramonės rajone įsikūrusių verslo įmonių vadovų prašymą susitikti ir aptarti šio kvartalo infrastruktūros gerinimo projektą.

Ž. Piepalienė informavo, kad preliminariai šio kvartalo infrastruktūrai gerinti Plungės savivaldybė prašytų 2,2 milijonų eurų.

Susitikimo metu kalbėta ir apie kitus Plungės mieste planuojamus įgyvendinti projektus, atsakyta į verslininkų pateiktus klausimus. Kitas panašus susitikimas numatytas rugsėjo 5-osios rytą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.