Per Mero pusryčius – apie verslo liudijimus ir artėjančią Miesto šventę

2018-05-30

 

Ankstų gegužės 30-osios rytą Plungės meras Audrius Klišonis ir Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis pakvietė rajono verslininkus pusryčių ir prie kavos, arbatos aptarė du svarbius klausimus: apie birželį teikiamus tvirtinti verslo liudijimų dydžius ir lengvatų nustatymą (įsigalios nuo 2019 metų), taip pat – apie pasirengimą Plungės miesto šventei, kuri šiemet vyks birželio 15-17 dienomis.

Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Daiva Mažeikienė informavo, kad birželio mėnesį Savivaldybės tarybos posėdyje pagal VMI rekomendacijas bus teikiamas tvirtinti sprendimo projektas „Dėl veiklų, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą, fiksuotų pajamų mokesčio ir lengvatų dydžių nustatymo 2019 metais“.

D. Mažeikienė pateikė VMI skelbiamus statistinius duomenis apie verslo liudijimus. Štai 2017 metais verslo liudijimus ėmė 1351 gyventojas (sumokėjo 75 tūkst. eurų), o 299 asmenys pasinaudojo galimybe gauti lengvatą. Išduota per šimtą veiklos sričių apimančių verslo liudijimų.

Susirinkę verslininkai atkreipė dėmesį, jog žino atvejų, kai įmonių savininkai savo darbuotojams perka verslo liudijimus ir po to samdo juos dirbti įvairiuose objektuose, taip sudarydami sau sąlygas mokėti mažiau mokesčių.

Kita per Mero pusryčius aptarta tema – Plungės miesto šventė ir jos renginių programa, kurią susirinkusiesiems pristatė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė. Visi plungiškiai kviečiami aktyviai dalyvauti Plungės miesto šventėje, pakviesti kitur gyvenančius draugus ar giminaičius. Be tradicinių šventės akcentų šiemet bus nemažai naujovių: bardų muzikos vakaras, robotikos akademija, skautiškos pramogos, sporto varžybos pripučiamų kliūčių ruože, tautinio kostiumo pristatymas, stirnos kepimas, žuvienės virimas, senovinis kuršių miestelis, vikingų regata po Plungės jūrą ir kiti smagūs renginiai.

Meras A. Klišonis paragino verslininkus su įmonių, įstaigų kolektyvais, visuomeninių organizacijų nariais aktyviai dalyvauti ne tik tradicinėje Miesto šventės eisenoje, bet ir pirmą kartą organizuojamoje vikingų regatoje, kurios pradžia numatyta birželio 16 dieną, 14 valandą, prie irklavimo bazės.

Maloniai nuteikė mero paskelbta žinia, jog į Plungės miesto šventę žada atvykti ir Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kuris kartu su rajono vadovais ir projekto rangovais paskelbs tunelio po geležinkeliu statybos darbų pradžią ir įkas simbolinę kapsulę ateities kartoms.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.