Per 2019 metus Plungės policijos pareigūnai gavo 5602 gyventojų pranešimus

2020-02-05

 

 

Vasario 4 dieną Plungės rajono savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje rajono vadovams, Savivaldybės administracijos darbuotojams, seniūnams ir seniūnaičiams, bendruomenių, teisėsaugos ir teisėtvarkos sistemų atstovams, policijos rėmėjams buvo pristatyta Plungės policijos komisariato 2019 metų veiklos ataskaita. Į svarbiausius praėjusių metų Plungės PK veiklos rodiklius susirinkusiųjų dėmesį atkreipė Plungės PK viršininkas Gintautas Pocevičius.

Per 2019 metus Plungės PK pareigūnai operatyviai reagavo į 5602 gyventojų pranešimus. Užregistruoti 84 A tipo pranešimai, kai kyla reali grėsmė asmens gyvybei ar turtui, tokiais atvejais policijos ekipažas įvykio vietą turi pasiekti per 12 minučių mieste ar per 25 minutes užmiesčio teritorijoje. B tipo pranešimams buvo priskirti 923 atvejai, C tipo, kai ekipažas atvyksta per valandą, – 4055 atvejai.

Plungės PK viršininkas pastebėjo, kad pernai 67 gyventojai buvo patraukti atsakomybėn, kai paaiškėjo, jog policijos pareigūnų pagalba jiems nebuvo reikalinga.

Iš tirtų nusikalstamų veikų komisariato vadovas išskyrė keletą: dar daug smurto artimoje aplinkoje atvejų (27,61 proc. tirtų veikų), automobilių vagysčių (13,48 proc. tirtų veikų), plėšimų (0,87 proc.). Iš pavogtų 6 automobilių 5 buvo rasti, glumina, kad dauguma atvejų savininkai salonuose buvo palikę užvedimo raktelius. Iš 4 plėšimo atvejų 3 plėšikai buvo nustatyti.

Plungės rajono savivaldybės gyventojai vis dar gamina naminukę, – pernai tirtos 23 veikos. Už narkotikų platinimą atsakomybėn patraukti 3 asmenys, o 47 asmenys nubausti už narkotinių medžiagų vartojimą.

G. Pocevičius atkreipė dėmesį, kad vėl daugėja eismo įvykių rajono keliuose. 2019 metais avarijose žuvo 4 asmenys, du iš jų buvo keturračių vairuotojai.

Plungės policijos pareigūnai pasidžiaugė, kad jiems darbe talkina 8 policijos rėmėjai. Mažiau nusikalstamų veikų registruota bendrijose, kuriose veikia Saugios kaimynystės grupės, tokių grupių Plungės rajone – jau 31.

Prie gerų policijos pareigūnų darbo rezultatų prisideda ir keturkojai pareigūnai: 1,5 metų Mėtos specializacija – narkotikų paieška, 12 metų Jorge – jau veteranas, tačiau nepraranda pėdsekystės įgūdžių.

Plungės PK viršininkas G. Pocevičius pažymėjo, kad 2020 metais policijos pareigūnai dar didesnį dėmesį skirs nusikalstamų veikų užkardymui, ypač – kelių eismo taisyklių pažeidimų prevencijai bei nepilnamečių priežiūrai ir narkotinių medžiagų platinimo (ir vartojimo) prevencijai.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Ramūnas Šideikis pažymėjo, jog Plungės PK pareigūnai ištiria daugiau, nei statistinis vidurkis, nusikalstamų veikų. Atsižvelgus į šį rodiklį Plungės PK šiemet pradėtas pusę metų truksiantis eksperimentas, kaip dar labiau pagerinti komisariato veiklą ir pareigūnų darbą.

Už gerą darbą Plungės PK pareigūnams padėkojo Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, pagarbą už gerus nusikalstamų veikų išaiškinimo rodiklius išreiškė ataskaitą išklausęs Seimo narys Jurgis Razma. Plungės parapijos klebonas Vytautas Gedvainis pastebėjo, kad gerai dirbančius pareigūnus ir žmonės labiau įvertina ir gerbia.

„Svarbu žinoti, kad esame reikalingi!“, – savo ir kolektyvo vardu Plungės PK 2019 metų veiklos ataskaitą užbaigė viršininkas G. Pocevičius.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Sauliaus Narkaus (laikraštis „Plungė“) nuotraukos

 

 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.