Paukščių gripo prevencijai – apribojimai naminių paukščių laikytojams

2020-02-05

 

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus įsakymu nuo vasario 4 dienos visiems paukščių laikytojams nurodoma naminius paukščius laikyti aptvertuose kiemuose, aptvaruose arba uždarytus patalpose, taip saugant juos nuo galimų kontaktų su laukiniais paukščiais. Šis reikalavimas galioja tiek savo reikmėms laikantiems paukščius, tiek komerciniams paukštininkystės ūkiams, siekiant apsaugoti nuo Europoje plintančio paukščių gripo viruso.

Visi paukščių savininkai ir laikytojai privalo laikinai apriboti naminių paukščių galimybę laisvai vaikščioti lauke ir išleisti juos tik į iš visų pusių aptvertas teritorijas, nesusisiekiančias su natūraliais ar dirbtiniais vandens telkiniais, pasirūpinti, kad paukščiams girdyti nebūtų naudojamas paviršinių vandens telkinių vanduo, paukščių girdyklos ir pašaras būtų po stogu arba paukščių laikymo patalpose.

VMVT inspektoriai vykdydami patikrinimus atkreips paukščių laikytojų dėmesį į šį reikalavimą ir sieks ne baudomis, o konsultacijomis bei patarimais padėti apsisaugoti nuo paukščių gripo viruso.

Apie įsakymo atšaukimą bus paskelbta atskiru pranešimu.

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.