Pasveikino kanojininką Henriką Š½ustautą

2019-09-26

 

Rugsėjo 25 dieną Savivaldybėje su rajono vadovais susitiko pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionas Henrikas Žustautas, kuriam meras Audrius Klišonis įteikė padėką ir dar kartą pasveikino su puikia pergale šiemet vasarą Segete (Vengrija) vykusiame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionate iškovojus aukso medalį vyrų vienviečių kanojų 200 m rungtyje.

Meras pažymėjo, jog buvo malonu stebėti finalinį H. Žustauto plaukimą Vengrijoje vykusiame čempionate, kai 200 m rungtyje kanojininkas plaukė labai užtikrintai nuo pat pirmojo grybšnio.

„Žiūri ir sergi už saviškį, ir tos 40 sekundžių (39,36 s) pralekia labai greitai. Akivaizdu, įvertinai savo jėgas ir daug dirbai, kad pasiektum tokį puikų rezultatą! Aišku, gaila, kad ši rungtis buvo išbraukta iš 2020 metų Tokijo olimpiados programos“, – kalbėjo A. Klišonis.

H. Žustautas sakė, jog nepamiršta, kad jo sportinis kelias prasidėjo Plungėje pas trenerį Edmundą Gelčinską, kurį stengiasi aplankyti, kai tik atvyksta į Plungę. Šiuo metu Vilniuje gyvenantis sportininkas treniruojasi Trakuose, o žiemą paprastai vyksta į stovyklas Portugalijoje ar Turkijoje. H. Žustautas kalbėjo, jog kelia sau tikslą kuo greičiau pasiekti geresnę sportinę formą, kad pavasarį porinėje valtyje galėtų kovoti dėl kelialapio į olimpiadą 1 km distancijoje, kurioje planuoja užtrukti iki 3,3 minutės.

Rajono vadovai palinkėjo sportininkui sėkmės siekiant užsibrėžtų tikslų ir papasakojo apie planus žmonių laisvalaikiui pritaikyti Plungės jūros pakrantę, vandens sportui – prie vandens esančią irklavimo bazę. Išties, Plungė turi puikų vandens telkinį, kurį reikia išnaudoti rekreacijai, sportui ir pramogoms. Prie Plungės jūros jau antrus metus organizuojama vikingų regata, orientacininkų varžybos baidarėmis, rungtys katamaranais.

H. Žustautas pasidžiaugė, kad Plungėje vyksta tokios vandens sporto šventės, jos tampa tradicija ir netgi užsiminė apie galimybę plungiškiams įsteigti savo vardo taurę!

„Vikingų varžybos, kad ir linksmos, draugiškos, priverčia žmones domėtis vandens sportu. Pats ir visi mano draugai dar mokykloje išbandėme baidares ir kanojas. Dabar jaunimas per mažai sportuoja. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad sportas suteikia disciplinos. Aš pats buvau neklaužada, o dabar – jau daug ramesnis. Gyvenime tai praverčia“, – apie sporto naudą kalbėjo pasaulio čempionas. H. Žustautas priėmė rajono vadovų kvietimą dalyvauti Plungėje organizuojamose vandens sporto renginiuose ir patikino, jog atvyks visada, kai bus kviečiamas, jei tik leis varžybų tvarkaraštis.

Per savo sportininko karjerą H. Žustautas  yra tapęs dukart pasaulio jaunimo, po kartą Europos žaidynių ir Europos čempionu. 2018-aisiais pasaulio čempionate jis laimėjo bronzą, o 2016 m. dalyvavo Rio de Žaneiro olimpiadoje.


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Sauliaus Narkaus nuotraukos

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.