Pasirūpinkite savo ir vaikų saugumu kelyje

2019-10-22

 

Kasmet rudenį ir žiemą daug eismo į vykių, kuriuose nukenčia pėstieji, į vyksta tamsoje ar esant blogam matomumui, todėl labai svarbu, kad šiuo laikotarpiu pėstieji, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai naudotų šviesą atspindinčias priemones.

Prašome, kad tėveliai pasirūpintų vaikų saugumu ir užtikrintų, jog vaikai į mokyklą keliautų su šviesą atspindinčiomis priemonėmis.

Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Plungės visuomenės sveikatos biuro specialistais budės prie mokyklų ir stebės, kiek vaikų atvyksta į mokyklas su šviesą atspindinčiomis priemonėmis.

Primename, kad atšvaitą būtina užsidėti ar prisisegti taisyklingai: juostinį -spyruoklinį atšvaitą svarbu užsidėti ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos; pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, arba prisegti prie rankinės ar kuprinės taip, kad jis laisvai švytuotų.

Taip pat atkreipiame dėmesį , kad pats atšvaitas nešviečia – jis tik atspindi šviesą, todėl labai svarbu atšvaito neuždengti drabužiais, kad jis kabėtų laisvai ir būtų apšviečiamas automobilių žibintų. Tik taip pritvirtintą atšvaitą pastebės vairuotojai. Dar viena svarbi taisyklė, kuri kartais pamirštama – užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį (LAKD informacija).

Nelikite abejingi, pasirūpinkite savo ir artimųjų saugumu!


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.