Pareigūnai tobulino priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų veiksmus

2019-10-17
 
 

 

 

UAB „Orka foods” vyko civilinės saugos pratybos „Priešgaisrinių gelbėjimo ir kitų civilinės saugos sistemos teritorinių subjektų pajėgų veiksmai, susidarius cheminio pobūdžio pavojui dėl amoniako nuotėkio”.

Spalio 15 dieną organizuotos pratybos UAB „Orka foods” (Birutės skg. 10, Macenių k., Nausodžio sen., Plungės r.). Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos iniciatyva organizuotų pratybų tema – „Priešgaisrinių gelbėjimo ir kitų civilinės saugos sistemos teritorinių subjektų pajėgų veiksmai, susidarius cheminio pobūdžio pavojui dėl amoniako nuotėkio UAB „Orka foods“ amoniako kompresorinėje“.

Pagrindinis šių pratybų tikslas – tobulinti bendrus priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų veiksmus, likviduojant incidentus, susijusius su amoniako nuotėkiu, išbandyti turimos technikos ir įrangos galimybes; praktiškai išbandyti gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą.

Pratybos prasidėjo Plungės PGT patalpose, čia pratybų dalyviai ir stebėtojai buvo supažindinti su pratybų eiga. Papasakota apie amoniako savybes, jo žymėjimą, supažindinta su tolimesniu pratybų planu-scenarijumi, pademonstruotas žemėlapis ir detaliai įvardyta, kokia tarnyba kokių veiksmų turėtų imtis.  

Antroji pratybų dalis persikėlė į įmonės teritoriją. Paskelbus pratybų pradžią, pirmiausia evakuoti įmonės darbuotojai, nes pranešta, kad  UAB „Orka foods“ amoniako kompresorinėje iš įrenginių veržiasi amoniako garai. Į įvykio vietą atvyko Plungės PGT du skyriai, Žlibinų UK, Klaipėdos KA/MAN su cheminių avarijų likvidavimo konteineriu, Klaipėdos PGV vienas skyrius, štabo automobilis. Ugniagesių gelbėtojų komandos ėmėsi veiksmų likviduoti padarinius ir sulaukti atvykstančios pagalbos iš Klaipėdos.  Apie įvykusią avariją informuotas Plungės rajono savivaldybės civilinės saugos specialistas, kurio paprašyta aktyvuoti gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą (GPIS). Plungės rajono savivaldybės civilinės saugos specialistas, patikslinęs  informaciją bei informavęs Savivaldybės administracijos direktorių, per GPI sistemą  išsiuntė perspėjimą gyventojams. Atvykę Klaipėdos PGV atstovai, kurie turi specialius kostiumus ir techniką, pabaigė likviduoti nelaimės padarinius, vėliau pademonstravo turimą įrangą.

 

Klaipėdos PGV Plungės PGT viršininkas Mykolas Pronckus;
Savivaldybės administracijos vyr. specialistas Vidmantas Mončys
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.