Pareigūnai surengė reidą po daugiabučių kiemus

2018-05-24
 

 

Savivaldybės administracijos vyriausiasis specialistas A. Gedrimas, Policijos komisariato bendruomenės pareigūnės L. Jocienė, V. Žilinskienė ir miesto seniūnijos specialistė G. Gricienė dalyvavo prevencinėje priemonėje, kurios tikslas – nustatyti švaros bei atliekų tvarkymo taisyklių, prekybos viešose vietose, gyvūnų laikymo, kelių eismo taisyklių bei kitus pažeidimus. Siekiant geresnio rezultato miesto gatvėse ir daugiabučių gyvenamuosiuose rajonuose, patruliuota ne tik automobiliu, bet ir pėsčiomis.

Reido metu gyventojams buvo aiškinama, kaip rūšiuoti komunalines bei kitas atliekas, kur dėti stambias atliekas, baldus, naudotą buitinę techniką, nupjautą žolę, medžių šakas, naudotas padangas. Išaiškinta, kad negalima jų išmesti bet kur ar palikti šalia mišrių atliekų konteinerių. Tokios atliekos nemokamai priimamos Jėrubaičių sąvartyne esančiose atliekų priėmimo aikštelėse (Plungės r. Jėrubaičių k.). Gyventojams buvo dalijami lankstinukai bei magnetukai su šia informacija.

Asmenys, vedžiojantys šunis, buvo kalbinami, jiems buvo aiškinamos gyvūnų laikymo taisyklės: negalima šunų vedžioti mokyklų bei sporto aikštynų teritorijose, privalu susirinkti gyvūnų paliktus ekskrementus. Buvo  tikrinama, ar žmonės su savimi turi maišelius gyvūnų paliktiems ekskrementams susirinkti.

Patikrinti asmenys, kurie ruošėsi prekiauti atsivežtais pieno produktais daugiabučio namo kieme. Jiems buvo išaiškinta, kad prekyba viešose vietose leidžiama tik turint seniūnijos išduotą leidimą ir tam nustatytose vietose.

Šio reido metu baudų neskirta, nes po perspėjimų gyventojai geranoriškai šalino nustatytus pažeidimus.

Kalbantis su gyventojais akcentuota, kad nė vienas neliktų abejingas matydamas darant pažeidimus, kad pažeidėjus užfiksuotų nuotraukose ir nurodytų pažeidimų padarymo vietą, datą bei tikslų laiką ir apie tai informuotų Savivaldybės administraciją.

Pareigūnų nuomone, gyventojai tampa atsakingesni: dauguma surenka, ką jų augintiniai pridaro, stengiasi rūšiuoti komunalines atliekas ir jas tvarkingai šalinti.

Tokie reidai bus vykdomi ir ateityje. Jei žodinių perspėjimų nepakaks, bus skiriamos baudos.

Primename, kad pagal Administracinių nusižengimų kodeksą už švaros taisyklių pažeidimą gali būti skiriama administracinė nuobauda nuo įspėjimo iki 600 eurų, už atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimą – nuo įspėjimo iki 600 eurų, už gyvūnų laikymo taisyklių pažeidimus – nuo įspėjimo iki 2300 eurų, už prekybos viešoje vietoje pažeidimus – nuo 16 iki 80 eurų.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.