Pakartotinio tyrimo išvada dėl Nausodžio seniūno D. Preibio tarnybinio patikrinimo

2019-05-16

 

2018 metų lapkričio 26 dieną Savivaldybės administracijos direktoriaus į sakymu buvo sudaryta komisija galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti. Tyrimo priežastis – rajono laikraštyje „Žemaitis“ paskelbta publikacija „Kaip gatvei remontuoti skirtas žvyras atsidūrė seniūno kieme“, kurioje teigiama, jog į redakciją kreipėsi moteris, nuotraukomis užfiksavusi, kaip sunkvežimis atveža ir išverčia žvyrą Nausodžio seniūno Dariaus Preibio kieme.

Buvo pradėtas tyrimas dėl galimai pažeisto Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje į statymo punkto nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti.

Apklaustas seniūnas paneigė, kad medžiagos, kurios skirtos Babrungo gatvei remontuoti, buvo naudotos jo sklypui tvarkyti.

Komisija, išanalizavusi patikrinimo metu gautą dokumentinę medžiagą, taip pat apžiūrėjusi Babrungo gatvei bei seniūno namo aplinkai tvarkyti skirtas medžiagas, konstatavo, kad seniūnas žvyrą, skirtą savo reikmėms, vežėsi iš jam priklausančio žemės sklypo, esančio šalia vadinamosios Plungės jūros, į savo kiemą nuosavu savivarčiu. Prie namo išpilto ir išlyginto žvyro bei granitinės skaldos frakcija nesutampa su Babrungo gatvei naudoto žvyro bei skaldos frakcija.

Komisijos nuomone, nėra pagrindo teigti, kad seniūnas savo sklypui naudojo Babrungo gatvės remontui skirtas medžiagas bei techniką.

Seniūnas paaiškino, kad jis, prasidėjus kelio remonto darbams, suteikė UAB „Valda“ galimybę neatlygintinai naudotis jo žemės sklypu bendrovės naudojamoms medžiagoms laikyti. Darbinė technika sklype buvo laikoma gavus žodinį D. Preibio leidimą.

Tarnybinio tyrimo išvada buvo pateikta į vertinti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK), kuri pavedė atlikti pakartotinį tyrimą ir į vertinti, kokius į galiojimus, susijusius su į mone, eidamas seniūno pareigas gali spręsti D. Preibys.

Komisija nustatė, kad D. Preibys, eidamas seniūno pareigas, su į mone gali derinti klausimus dėl grunto išvežimo. Pažymėtina, kad liekamasis gruntas, dėl kurio išvežimo derinama su seniūnu, yra nukabinta žemės dalis, kuri negali būti naudojama keliui rekonstruoti, nes neatitinka techniniu projektu nustatytų reikalavimų.

Išanalizavusi tyrimo medžiagą Savivaldybės administracijos direktoriaus į sakymu sudaryta komisija priėjo prie išvados, jog neturi pagrindo teigti, kad D. Preibys pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje į statymą. Pakartotinio tyrimo išvada teikiama vertinti VTEK.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.