Paimti hidrogeologinio tyrimo bandiniai aplink Varkalių kiaulių komplekso teritoriją

2018-03-22

Kovo 19-20 dienomis aplink Varkaliuose esantį kiaulių kompleksą UAB „DGE Baltic Soil and Environment“ atliko hidrogeologinį tyrimą – paėmė požeminio vandens ir grunto bandinius.

 

Pagal Lietuvos Respublikos į statymus, žemės gelmės priklauso valstybei, tarša, net ir privačiame sklype, yra draudžiama. Nors Plungės rajone ir nenustatyta kiaulių maro atvejų, dėl šios grėsmės Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas pasiūlė tyrimą atlikti išorinėje Varkalių kiaulių komplekso teritorijos pusėje, nepatenkant į galimai potencialų taršos židinį ir nepažeidžiant Biologinių saugumo priemonių reikalavimų kiaulių laikymo vietose.

 

Fermos ir jos apylinkių teritorijos geologinės sandaros bei gruntinio vandens slūgsojimo gylio nustatymui bei bandinių paėmimui buvo išgręžta 10 tiriamųjų gręžinių. Gręžiniai buvo į rengiami prie pat Varkalių kiaulių fermos teritorijos ribos. Tyrimus sunkino tai, kad ūkininkas galimai savavališkai apsitvėręs valstybinę žemę, esančią greta jo sklypo. Paimti gruntinio vandens bandiniai bus tiriami akredituotoje laboratorijoje. Hidrogeologinio tyrimo rezultatus vertins Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

 

Hidrogeologiniu tyrimu siekiama išsiaiškinti, ar fermos teritorijoje galimai esanti tarša, besifiltruojanti gilyn į gruntą, migruodama kartu neteršia ir aplinkinių sklypų požeminio vandens. Fermos teritorija yra ant kalvos, nuo kurios krituliai ir į sifiltravęs gruntinis vanduo nuteka į aplinkines teritorijas.

 

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.