Pagyvenusių žmonių klubas „Pilnatis“ nori ir toliau naudotis atnaujintomis patalpomis

2018-04-19


 

Prieš porą metų Plungės rajono savivaldybės administracija pagyvenusių žmonių klubo „Pilnatis“ narių susibūrimams panauda suteikė patalpas Mendeno gatvėje, Plungės specialiojo ugdymo centre. Po patalpų remonto ir šaunių klubo įkurtuvių senjorams laikas naujoje vietoje netruko prabėgti. Patalpų panaudos sutartis baigsis šių metų balandžio 30 dieną, todėl klubo „Pilnatis“ pirmininkė Lima Guobienė ir jos pavaduotoja Bronelė Šimkienė kreipėsi į Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorių Gintarą Bagužį su prašymu panaudą pratęsti.

Pagyvenusių žmonių klubo „Pilnatis“ pirmininkė Plungės rajono savivaldybės administracijos vadovui papasakojo, kad Plungės specialiojo ugdymo centre pagyvenę žmonės savo veiklai naudoja 94 kv. m patalpas. Šiuo metu klubas vienija per 35 senjorus, dauguma jų – gal 27 – yra itin aktyvūs, todėl  pabendrauti renkasi kiekvieną savaitę, antradieniais, nuo 10 valandos. Klubo atstovės pažymėjo, kad „Pilnatis“ – atvira ir naujiems nariams, o ypač tiems, kurie moka groti muzikos instrumentais, yra linksmi, nori dainuoti ir šokti, keliauti.  

„Mums labai gera kartu. Vienija ne tik amžius, bet ir bendri pomėgiai. Sukūrėme programėlę, kurią žadame parodyti rajono senelių globos namuose, taip pat ir Plungės vaikų globos namuose. Balandžio 26 dieną esame pakviesti į Kelmėje vyksiančias Jurgines, o vasarą, liepos 14 dieną, žadame dalyvauti taip pat Kelmėje numatytame Žemaitijos senjorų festivalyje“, – pasakojo L. Guobienė.

Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis pasidžiaugė aktyviu pagyvenusiu plungiškių klubu ir pažymėjo, jog „Pilnaties“ narių prašymą dėl patalpų panaudos teiks svarstyti vietos politikams.   

Pokalbyje su klubo „Pilnatis“ atstovėmis dalyvavusi Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė visiems patalpų panaudos gavėjams primena apie pareigą per 4 mėnesius (pasibaigus metams) pateikti Savivaldybės administracijai panaudos teise valdomo turto ataskaitą.  Turto skyriaus vedėja pažymėjo, kad svarstoma ateityje patalpų suteikimo panauda atsisakyti, nes daugeliu atvejų suteiktas Savivaldybės turtas valdomas neefektyviai, nėra tinkamai eksploatuojamas, remontuojamas, todėl praranda savo patrauklumą ir vertę.

Ž. Bieliauskienė pacitavo Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 14 straipsnį apie valstybės ir savivaldybių turto panaudą. Įstatymu numatyta, kad  panaudos gavėjo pareiga – savo lėšomis atlikti nekilnojamojo daikto einamąjį ir statinio kapitalinį remontą, kito ilgalaikio materialiojo turto remontą, taip pat apmokėti visas turto išlaikymo išlaidas, apdrausti gaunamą ilgalaikį materialųjį turtą ir kitos Civiliniame kodekse nustatytos panaudos sąlygos. Panaudos davėjas privalo nutraukti panaudos sutartį, jeigu panaudos gavėjas nevykdo veiklos, dėl kurios buvo perduotas valstybės ar savivaldybės turtas, arba šį turtą naudoja ne pagal paskirtį. Panaudos davėjas gali nutraukti panaudos sutartį, jeigu panaudos gavėjas nevykdo įsipareigojimų savo lėšomis atlikti nekilnojamojo daikto einamąjį ar statinio kapitalinį remontą arba kito ilgalaikio materialiojo turto remontą.

Reikia žinoti ir tai, kad įstatymu numatyta, jog panaudos gavėjui, pagerinusiam pagal panaudos sutartį perduotą turtą, už pagerinimą neatlyginama.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.