Pagerbti darbščiausi ir gražiausiai sodybose besitvarkantys ūkininkai

2020-10-08

 

 

 

 

 

Spalio 2 dieną Plungės rajono savivaldybė ir LR ūkininkų sąjungos Plungės skyrius sukvietė kaimo gyventojus ir žemdirbius į rudens šventę, kuri vyko Žemaičių Kalvarijos Kultūros centre.

Šventė prasidėjo tradiciškai – kasdienės duonos pašventinimu, visų drauge sukalbėta malda ir prasmingais Žemaičių Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilikos vikaro Donato Žukausko žodžiais.

„Šventė skirta aptarti nuveiktus darbus, pasidžiaugti atvykusiais svečiais ir gerais ūkininkų pasiektais derliaus rezultatais. Viskas, kas yra geriausia ir gražiausia, yra Plungėje“, – sakė Plungės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Marijus Kaktys.

LR ŽŪR vicepirmininkas ir Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkas Vytautas Buivydas pasidžiaugė, kad rajone yra puikių, darbščių jaunų ūkininkų, kurie grįžo iš emigracijos ir pradėjo ūkininkauti. „Gausus būrys Plungės rajono jaunų ūkininkų, kurie pradėjo ūkininkauti nuo nulio, yra aktyvūs Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos nariai. Iš savo patirties gerai žinau, kad pradėti ūkininkauti nuo nulio – iššūkis, bet džiugina, kad užsispyrę žemaičiai puikiai tvarkosi ir todėl Lietuvos kaimas turi ateitį“, – kalbėjo V. Buivydas.

LR ŽŪR vicepirmininkas V. Buivydas ir direktorius Sigitas Dimaitis pasveikino ir apdovanojo Plungės rajono jaunuosius ūkininkus Aureliją Janušienę, Rimvydą Šimkų, Ovidijų Riauką.

Šventėje buvo pasveikinti Plungės rajono administracijos organizuoto konkurso „Gražiausios rajono kaimo sodybos“ šeimininkai, kurio nugalėtojais tapo: Milda Zofija Lūžaitė ir Vytautas Lūža iš Kulių sen., Kristina ir Vaclovas Mitkai iš Babrungo sen., Gražina ir Juozas Kesminai iš Žemaičių Kalvarijos sen.

Gražiausių Plungės rajono ūkininkų sodybų nugalėtojais tapo Diana ir Bronius Tamošauskai (Šateikių sen.),  Audronė ir Arvydas Perminai (Žemaičių Kalvarijos sen)., Irena ir Valys Taučiai ( Kulių sen.)

Buvo paskelbti ir apdovanoti ir konkurso jaunųjų ūkininkų grupės nugalėtojai: Nerijus Zobernis (Stalgėnų sen)., Renata ir Rimvydas Šimkai (Paukštakių sen.), Donatas Pukinskis (Šateikių sen.)

„Noriu padėkoti, kad mano darbas yra įvertintas, taip pat dėkoju savo antrajai pusei už palaikymą ir pagalbą darbuose ir savo seneliui – bočiui, kuris manimi pasitikėjo ir perleido savo ūkį man. Dėkoju už apdovanojimą visai komisijai“, – sakė  jaunasis ūkininkas, Alfonso Songailos anūkas Donatas Pukinskis.

Plungės r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Marijus Kaktys sveikino ir apdovanojo už dalyvavimą „Metų ūkis 2020“ Plungės r. konkurse: Alvydą Zobernį iš Stalgėnų sen., Rimą ir Vaclovą Pocius, Rimą ir Algimantą Kirklius iš Kulių sen.

Pasveikinti ir apdovanoti konkurso nugalėtojai: III vietos nugalėtojai – Sandra ir Donatas Kakčiai, Žemaičių Kalvarijos sen., II vietos –  Irma ir Albertas Urbonai, Babrungo sen., I vietos – Renata ir Saulius Drungilai, Nausodžio sen.

LR ŽŪR Veislininkystės, gyvulininkystės ir veterinarijos komiteto pirmininkas, Lietuvos galvijų augintojų asociacijos (LGVA) direktorius Edvardas Gedgaudas su komanda į sceną kvietė ir apdovanojo ūkininkus, pasiekusius geriausių bandos produktyvumo rezultatų: Kaveckų ūkį, kurio vidutinis bandos produktyvumas – 10 634 kg, Mindaugo Grikšto – apie 10 000 kg, Juliaus Martišiaus – 11 370 kg. Taip pat dėkojo už puikų darbą ūkininkams Mikalauskams ir Viktorijai Kananovaitei.

LR ŽŪR Kooperacijos veiklos komiteto pirmininkas, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias“ ir Žemės ūkio kooperatinės bendrovės „Pieno gėlė“ vadovas Jonas Kuzminskas už nuoširdų darbą ir kooperacijos idėjų puoselėjimą apdovanojo ūkininką Artūrą Jonauską.

Renginį vedė, puikią nuotaiką ir energiją dovanojo ir koncertavo Renata ir Deividas Norvilai.

Pagal ŽŪR inf.

 

Žydrūno Purauskio nuotr.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.