Padovanoti norą gyventi kviečia projektas #nebe(NORIUGYVENTI)

2021-12-09

Artėjant švenčių metui, į dažno kasdienybę nejučia įsiterpia mintys apie norus. Nesvarbu, ar  galvojame apie savus pageidavimus, ar mintimis jau ieškome dovanų artimiesiems, norus veikiai  sugretiname su gyvenimą tik papildančiais daiktais ar potyriais. Visgi, yra tokių, kuriems žodžiai „noriu“ bei „nenoriu“ reiškia santykį su gyvenimo būtimi. VšĮ „Skirtingos Spalvos“ kartu su  „Depresijos įveikimo centras” jau antrus metus iš eilės organizuoja akciją #nebe(NORIUGYVENTI). Jos metu paaukoti pinigai padengs 10-ties savaičių psichologinę savigalbos programą su depresija susiduriantiems žmonėms. Prisidėti prie akcijos galima nuo  lapkričio 22 iki gruodžio 22 dienos, skambindami trumpuoju numeriu 1404 ir taip skirdami 3 eurus gyvenimui su viltimi.

„Susidūrę su fizinėmis ligomis dažnai sulaukiame artimųjų palaikymo, pagalbos, papildomo dėmesio.  Juk tai padeda ne tik atsistatyti mūsų kūnui, bet ir sveikti sielai, lengviau emociškai išgyventi etapus,  kuriuose aiškiai susiduriame su savo ribotumais. Tačiau, kai žmonės susiduria su emociniais  sunkumais, artimieji dažnai būna išsigandę, o aplinka pilna stigmatizuojančių nuostatų. Tuomet  prislėgtas ir nerimaujantis žmogus su savo kančia lieka vienas. Iniciatyva #nebe(NORIUGYVENTI)  suteikia galimybę visiems, kuriems šiuo metu sunku finansiškai padėti sau susidūrus su depresija. Be  to, tai galimybė visuomenei mokytis tapti palaikančia ir rūpestinga bendruomene – išmokti atsisukti,  išgirsti, dovanoti.“, – mintimis dalijasi programą vesiančios depresijos įveikimo centro vadovė ir  psichologė Aušra Mockuvienė.

Pernai #nebe(NORIUGYVENTI) akcijos metu suaukoti 2200 eurai, kurie suteikė galimybę net 25 žmonėms gauti specialisto pagalbą. Be to, organizatoriai primena, jog šia akcija kreipiamasi ne tik į  aukoti galinčius, bet ir į tuos, kurie, turėdami slegiančių ar net suicidinių minčių, norėtų gauti iš  surinktų lėšų padengiamą psichologinę pagalbą. Visą informaciją apie paskaitų ciklą bei galimybes  tapti programos dalimi galima rasti interneto svetainėje www.savipagalba.lt.

VšĮ „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas Dalius Stankevičius kviečia prisiminti, jog šventimą visi  įsivaizduojame skirtingai: „Pamirštame, jog net jei man geriausia šventė gali būti jaukiai praleistas laikas su šeima, kitam – tinkamu metu suteikta psichologinė pagalba. Gražiausios metų šventės toli  gražu ne tik apie dovanas ir tą nuolatinį bėgimą. Šios šventės apie buvimą su brangiausias, ir tais,  kurių buvimas šalia yra didžiausia dovana.” D. Stankevičiaus teigimu, būtent iš šio supratimo ir gimė šių metų #nebe(NORIUGYVENTI) idėja: „Tikimės, jog įvairiose miestuose atsirasiančios komunikacinės žinutės, kaip: „Šiais metais dovanok pagalbą, o ne daiktą“, leis visiems sustoti ir  pagalvoti, kam man naujas telefonas, jei neturėsiu kam paskambinti?”.

Organizatoriai primena, kad prie labdaros fondo #nebe(NORIUGYVENTI) galite prisidėti keliais  būdais. Skambindami trumpuoju numeriu 1404 ir skirdami 3 eurų auką arba atlikdami tiesioginį bankinį pavedimą į VšĮ „Skirtingos Spalvos” banko sąskaitą, nurodę paskirtį „depresijos fondas”.

VšĮ „Skirtingos Spalvos”
Įmonės kodas 305618007
Sąskaitos nr. LT85 7300 0101 6445 5527
Pavedimo paskirtis: Depresijos fondas

Daugiau apie socialinę iniciatyvą „Skirtingos Spalvos“ galite sužinoti „Facebook“ paskyroje.  Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, įkvėptus  sergančiųjų bendruomenei priklausančių herojų istorijomis.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.