Nuspręsta dalįŠ ateikių dvaro pastatų paskelbti bešeimininkiais

2018-11-30

 

 

Lapkričio 30 dieną antrą kartą posėdžiavo Plungės rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė Šateikių sodybos pastatų, neregistruotų Registrų centre, klausimams spręsti. Darbo grupei pirmininkauja Savivaldybės tarybos narė Jolanta Skurdauskienė.

Šiame darbo grupės posėdyje dalyvavo ir Šateikių dvaro ponų namo, esančio pačiame Šateikių parko centre, savininkas Darius Lauraitis, kuris išsakė savo nuomonę dėl kitų dvaro pastatų.

„Šateikių dvaro pastatai žūva!“, – sakė D. Lauraitis ir neslėpė, kad jį, kaip verslininką ir kultūros paveldo mylėtoją, domintų visas Šateikių dvaro kompleksas. Jeigu pavyktų jį įsigyti, verslininkas užsiminė, kad su paveldo specialistais rengtų Šateikių dvaro atstatymo projektą ir jį pamažu įgyvendintų. Tokiu keliu einant šiuo metu jo iniciatyva autentiškai atkuriamas ponų namo pastatas.

„Dvaro statiniai neįteisinti, neįregistruoti. Dėl to man gaila Šateikių žmonių, kurie turi gyventi tokioje aplinkoje, gaila ir Šateikių seniūno, kuris dėl dvaro nieko padaryti negali, nors norėtų“, – kalbėjo D. Lauraitis.

Posėdyje dalyvavusi Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė priminė, kad Šateikių dvaru domėjosi ar domisi ne vienas interesantas, tačiau konkrečių veiksmų iki šiol nesiima. Štai gruodžio 10 dieną dėl Šateikių dvaro oranžerijos Savivaldybė rengia jau trečiąjį aukcioną. Potencialių pirkėjų kol kas nėra.

Posėdyje kalbėta, kad Šateikių dvare yra 11 statinių ir beveik 13 ha parko. Į Kultūros paveldo registrą įrašyti  Šateikių dvaro sodybos ponų namas, svirnas, oranžerija-sodininko namas, ledainės liekanos, dvaro sodybos namas, kluono liekanos, arklidė, alaus darykla, vandens malūnas, sodybos tvoros fragmentai ir dvaro sodybos parkas.

Darbo grupė nusprendė inicijuoti bešeimininkių pastatų pripažinimo procedūras šiems statiniams: Šateikių dvaro sodybos svirnui, alaus daryklai, oranžerijos-sodininko namo daliai, kluono liekanoms, ledainės liekanoms, tvoros fragmentams.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.