Nuo sausio pradžios – didesnės lėšos mokinių nemokamam maitinimui

2019-01-10

 

Pasikeitus Lietuvos Respublikos socialinės paramos mokiniams į statymui Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio į sakymu nurodyta skirti daugiau valstybės biudžeto specialios tikslinės dotacijos lėšų mokinių nemokamam maitinimui skirtiems produktams į sigyti.

Numatyta vieno mokinio, besimokančio pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pietums skirti 1,5 euro; mokinio, besimokančio pagal pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo programas – 1,9 euro; pusryčiams arba pavakariams – 1 eurą. Maitinimui mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose vienam vaikui numatyta skirti po 3,6 euro.

Palyginimui: pernai besimokantiems pagal  priešmokyklinio ugdymo ar pagal  pradinio ugdymo programas pietums tekdavo 1,3 euro; besimokantiems pagal pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo programas 1,51 euro; pusryčiams – 0,81 euro, o maitinimui mokyklose organizuojamose dieninėse vasaros poilsio stovyklose – 2,9 euro.

Nuo metų pradžios Plungės rajono savivaldybės administracijos iniciatyva pradinukui pamaitinti skiriama tokia pat suma, kaip ir vyresnių klasių moksleiviui. Anksčiau pradinuko maistui būdavo skiriama tiek pat lėšų, kaip ir priešmokyklinukui.

Socialinės paramos mokiniams į statymu nustatomos šios socialinės paramos mokiniams rūšys: mokinių nemokamas maitinimas (pusryčiai, pietūs, pavakariai, maitinimas mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose) bei parama mokinio reikmenims į sigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ar paramą mokinio reikmenims į sigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio. 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.