Nuo liepos – vienišo asmens išmokos

2021-07-01

 

Šių metų liepos 1 d. į sigaliojo Lietuvos Respublikos vienišo asmens išmokos į statymas, kurio tikslas – gerinti vienišų pensininkų padėtį , mažinti skurdą. Vienišo asmens išmoką asmens prašymu skirs ir mokės  „Sodra“. Išmoka vienišą žmogų pasieks po to, kai jis pateiks prašymą (į statyme numatyta galimybė pateikti prašymą ir telefonu) dėl jos skyrimo.

Pasistenkime, kad informacija apie naująją išmoką, jos skyrimo sąlygas ir terminus, būtinybę teikti prašymus bei prašymų teikimo būdus pasiektų kiekvieną Lietuvos senjorą ir neį galųjį . Savivaldybių socialiniai darbuotojai kasdiene žmogiška pagalba pasiruošę padėti silpniausiems bendruomenių nariams.

Taip pat raginame ir savivaldybės gyventojus padėti artimiausioje kaimynystėje gyvenantiems senjorams ir neį galiesiems sužinoti apie galimybę gauti vienišo asmens išmoką, o prireikus – padėti telefonu, internetu ar kitais būdais susisiekti su „Sodros“ skyriais dėl informacijos.  

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pažymėjo, kad kartu su Vienišo asmens išmokos į statymu buvo priimtas Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams į statymo pakeitimas  ir Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų į statymo pakeitimas, kuriais vadovaujantis, skiriant piniginę socialinę paramą, nevertinama socialinio draudimo našlių pensija ir vienišo asmens išmoka, o nustatant asmens finansines galimybes mokėti už socialines paslaugas, nevertinamos socialinio draudimo našlių pensijos.

 

Savivaldybės inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.