Nuo 2018 m. liepos 1 d. keičiasi saugotinų želdinių kriterijai

2018-06-26

  Geresnei miesto medžių ir želdynų apsaugai užtikrinti Vyriausybė Aplinkos ministerijos teikimu nutarė patikslinti 2008 m. patvirtintus kriterijus, pagal kuriuos medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems. 

  Atkreipiame dėmesį , kad nuo liepos 1 d. griežtėja medžių kirtimo namų valdose ankstesnės kartos sodintų ir didesnę ekologinę, socialinę ar estetinę vertę turinčių želdinių reglamentavimas:

  Žemės ūkio paskirties žemėje – reikalavimai sumažėjo: leidimai privalomi tik valstybinėje ir savivaldybių žemėje didesnio kaip 20 cm skersmens medžiams kirsti; privačioje žemėje – didesnio kaip 30 cm skersmens.

  Labai svarbi nauja nuostata, kad pakelių želdiniams kirsti taip pat reikės savivaldybių pritarimo. Miestų, miestelių gatvėse saugomi didesnio kaip 12 cm skersmens medžiai, kaimų gatvėse – didesnio kaip 20 cm skersmens.

  Valstybinės reikšmės krašto ir rajoninio kelio juostoje saugomi didesnio kaip 30 cm skersmens medžiai, vietinės reikšmės kelio juostoje – didesnio kaip 20 cm. 

  Leidimus saugotinų medžių ir krūmų pjovimui, genėjimui išduoda seniūnijos.

  Jei medžiai yra saugotini, norint medį genėti ar nukirsti, reikia kreiptis į atitinkamą seniūniją su prašymu. Medžių būklę vietoje vertina Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija. Leidimus saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo darbams išduoda seniūnijos. 

  Medžiai ir krūmai nėra saugotini, jeigu yra: nudžiūvę, stichinių nelaimių, gaisrų ar avarijų metu išversti, nulaužti, apdegę, žvėrių sužaloti medžiai ir krūmai; invazinių rūšių medžiai ir krūmai; augantys ant pastatų stogų, pamatų ar kitų jų dalių, inžinerinių statinių; melioracijos griovio šlaituose ir priežiūros juostoje augantys medžiai ir krūmai. 

  Ar medžiai nėra saugotini, visada galima pasitikslinti seniūnijoje arba kreiptis į Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistę (ekologę) E. Lydienę, el.p. edita.lydiene@plunge.lt, tel. 8 655 66 909.

  Kriterijai, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.