Numatyta griežtesnė atsakomybė asmenims, kurie nepaiso karantino reikalavimų

2020-04-07

 

Savivaldybė ir policija gauna nemažai pranešimų apie karantino taisyklių pažeidimus. Asmenims, kurie nepaiso karantino reikalavimų, pareigūnai, į sigaliojus į statymo pataisoms, gali skirti didesnes nuobaudas. Už nusižengimus, kurie sukėlė pavojų išplisti koronavirusui, fiziniai asmenys gali būti baudžiami nuo 500 iki 1500 eurų, į monių vadovai – nuo 1500 iki 6000 eurų.

Plungės PK pareigūnai pirmuosius protokolus surašė ir pinigines baudas (po 250 eurų) už karantino sąlygų nesilaikymą skyrė 5 jaunuoliams, kurie balandžio 3-osios vakare būriavosi prie žirgyno esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje.

Primename: jei asmeniui nustatytas COVID-19 virusas, saviizoliacija yra GRIEŽTAI PRIVALOMA! Sergantiems asmenims draudžiama palikti izoliacijos patalpas, nepaisantys šio reikalavimo bus baudžiami į statymų numatyta tvarka! Nepaisantiems reikalavimo gresia baudžiamoji byla ir skirta bausmė – viešieji darbai, arba bauda, arba areštas, arba laisvės apribojimas.

Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais, kurie į sigaliojo nuo 2020 metų balandžio 3 dienos, numatyta  griežtesnė administracinė atsakomybė, taip pat policijos pareigūnams suteikiami į galiojimai karantino bei ekstremaliosios situacijos metu surašyti administracinių nusižengimų protokolus ir skirti nuobaudas už 45, 46 ir 526 straipsnyje numatytus nusižengimus.

45 straipsnis. Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės į statymo pažeidimas

1. Visuomenės sveikatos srities Europos Sąjungos reglamentų ar sprendimų, higienos norminių aktų ar kitų visuomenės sveikatos srities teisės aktų, Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės į statymo pažeidimas užtraukia į spėjimą arba baudą asmenims nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų ir baudą juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

4. Šio straipsnio 1 dalyje nurodytos veikos, sukėlusios pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, padarytos karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam į vykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis į vykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų.

46 straipsnis. Savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių į sakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymas ar vykdymas ne laiku

1. Savivaldybių tarybų sprendimų ar savivaldybių administracijų direktorių į sakymų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais ir epidemijomis nevykdymas ar vykdymas ne laiku užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto keturiasdešimt iki trijų šimtų eurų.

3. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam į vykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis į vykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo dviejų šimtų penkiasdešimt iki aštuonių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo aštuonių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

506 straipsnis. Statutinių valstybės tarnautojų, karo policijos ar žvalgybos pareigūnų teisėtų nurodymų ar reikalavimų nevykdymas

1. Policijos pareigūno teisėto reikalavimo atvykti į policiją nevykdymas užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki penkiasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

2. Policijos specialiosios juostos ar kitos į vykio vietos perimetrą ribojančios užtvaros su užrašu „STOP POLICIJA“ perėjimas, pervažiavimas, nuplėšimas ar nugriovimas užtraukia baudą asmenims nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno šimto penkiasdešimt iki aštuonių šimtų penkiasdešimt eurų.

4. Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno teisėto nurodymo ar reikalavimo nevykdymas, išskyrus šio kodekso 556 straipsnyje nurodytus atvejus, užtraukia baudą nuo devyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.

41. Šio straipsnio 1, 2, 3, 4 dalyse numatyti administraciniai nusižengimai, padaryti karo, nepaprastosios padėties, mobilizacijos, karantino, riboto karantino metu, taip pat susidarius ekstremaliajai situacijai ar ekstremaliajam į vykiui, jeigu ekstremalioji situacija ar ekstremalusis į vykis kelia pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai, užtraukia baudą asmenims nuo dviejų šimtų iki penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.