Nesutinku, kad sportininkai būtų tarpusavyje kiršinami

2019-02-13

 

Vasario 7 dieną vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje buvo iškilę klausimų dėl sporto finansavimo Plungės rajone. Vienas jų keltas ypač aštriai – dėl krepšinio komandos „Olimpas“ finansavimo.

Paprašiau, kad Plungės rajono savivaldybės administracija pateiktų išsamią informaciją apie sporto rėmimą – tiek remiamas sporto šakas, tiek finansavimą projektams, kuriuos į gyvendinus sudarytos sąlygos sportuoti (pridedama).

Patyrinėjus lenteles akivaizdu, kad priekaištai, jog Plungės „Olimpas“ nėra remiamas iš Savivaldybės biudžeto, neatitinka tikrovės.

Sportas mūsų savivaldybėje remiamas pagal Savivaldybės tarybos patvirtintą Sporto programą. Įvertinus lentelėse pateiktus skaičius, matyti, kad kasmet parama sportui (taip pat – ir Plungės „Olimpui“) tik didėja.  

Siūlymas, kurį pateikė Savivaldybės tarybos ir „Vieningos Plungės“ narys Robertas Endrikas, – skirti 30 procentų lėšų iš Sporto programos vien „Olimpui“ – reikštų, kad kitos sporto šakos (futbolas, stalo tenisas, regbis, lengvoji atletika, sunkioji atletika, šachmatai, orientavimosi sportas, dziudo, automobilių sportas, irklavimas, motokrosas, lietuviškas ritinys, ledo ritulys, sportiniai šokiai) būtų finansuojamos mažiau.

Šiais metais Sporto programos lėšos didėja maždaug 8 procentais, todėl didės ir parama, skiriama į vairių sporto šakų klubams.   

Kalbos, kad Plungėje krepšinis nėra remiamas, neatitinka realybės, į vertinus tas investicijas, kurios rajone jau yra padarytos. Krepšinis yra ne vien „Olimpas“ – krepšinis yra ir atnaujintos aikštelės, kurios buvo į rengtos tiek Plungės mieste, tiek ir kaimuose. Idėja atnaujinti sporto aikšteles gimė Sporto taryboje, ta programa buvo sėkmingai į gyvendinta, tikiuosi, kad bus tęsiama, norint turėti ilgalaikę sėkmę ir sudaryti sąlygas žmonėms sportuoti. Taip pat buvo sutvarkytas visas sporto aikštynas (jame – ir krepšinio aikštelė) prie „Saulės“ gimnazijos, atnaujinta Kulių gimnazijos sporto salė.  

Tikiuosi, kad toliau nuosekliai dirbant ir į gyvendinant tas pačias nuostatas, po kelerių metų Plungėje turėsime ir naują sporto kompleksą su universalia sale ir 1500 vietų žiūrovams.

Tikiuosi ir noriu, kad „Olimpas“ Plungėje būtų, tačiau ne visai korektiškai atrodo, kai paramos „Olimpui“ prašo „Vieningos Plungės“ lyderis Liudas Skierus. Visi trys „Olimpo“ dalininkai šiuose rinkimuose yra kandidatai į Plungės rajono savivaldybės tarybą ir visi trys – Mindaugas Pocius, Rimas Dužinskas ir Algirdas Šimkevičius – priklauso „Vieningai Plungei“. Manau, kad bent jau pačiam L. Skierui ir R. Endrikui nederėtų kelti „Olimpo“ finansavimo klausimo dėl viešų ir privačių interesų konflikto.  Suprantu, kad rinkimai yra tas laikas, kai nuo diskusijų pakyla aukšta temperatūra, tačiau ir ginčydamiesi turime išlaikyti padorumą. Plungė bus ir po rinkimų, taip pat po rinkimų bus ir krepšinis, ir futbolas, ir ledo ritulys, ir regbis, ir kitos sporto šakos. Plungei reikia visų sporto šakų. Nesutinku, kad sportininkai būtų tarpusavyje kiršinami.

 

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.