Nemokamas belaidis internetas – dvylikoje Plungės miesto viešųjų vietų

2020-08-13
 

 

Plungės rajono savivaldybė, pateikusi paraišką Europos Komisijos projektui „WiFi4EU” dėl bevielio interneto prieigos taškų įrengimo finansavimo, laimėjo 15000 eurų vertės čekį nemokamo bevielio interneto prieigos taškams įrengti.

Iniciatyva „WiFi4EU“ yra dalis plačios esminės ES telekomunikacijų taisyklių pertvarkos, apimančios naujas priemones, kuriomis siekiama patenkinti augančius europiečių interneto ryšio poreikius ir padidinti Europos konkurencingumą. Ryšio galimybių gerinimas – viena pagrindinių ES bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos dalių.

Projektu „WiFi4EU“ siekiama, kad visi Europos gyventojai ir svečiai viešose vietose – parkuose, aikštėse, visuomeniniuose pastatuose, bibliotekose, sveikatos centruose, muziejuose ir kt. – galėtų naudotis nemokamu kokybišku belaidžiu interneto ryšiu.

Plungės rajono savivaldybė optimaliai panaudojo gautas lėšas ir pasistengė įrengti kuo daugiau bevielio interneto prieigos taškų rajono teritorijoje. Pasirinkta 12 plungiškių ir turistų mėgstamų ir dažnai lankomų vietų (išdėstymo schema pridedama):

 1. Senamiesčio aikštė;

 2. Oginskio rūmai, žirgynas;

 3. Babrungo slėnis, estrada;

 4. Autobusų stotis;

 5. Plungės ligoninės prieigos ir pastato vidus;

 6. Aktyvaus poilsio ir pramogų zona;

 7. „Plungė – supermiestas“ žaidimų aikštelė;

 8. Laikrodinė – oranžerija, Plungės rajono viešoji biblioteka;

 9. Plungės parko vaikų žaidimų aikštelė;

 10. Laisvės alėja;

 11. Plungės irklavimo bazė;

 12. Plungės dirbtinės dangos stadionas prie Plungės technologijų ir verslo mokyklos.

„WiFi“ zonų Plungėje įrengimo darbai baigti, gyventojai ir miesto svečiai jau gali patogiai naudotis nemokamu, sparčiu, kokybišku ir saugiu interneto ryšiu 12-oje Plungės vietų.

 „WiFi4EU“ tinklas yra atvirasis tinklas, t. y. jungiantis prie jo nereikalaujama jokios tapatumo nustatymo informacijos. Pagal programą „WiFi4EU“ finansuojami interneto tinklai bus nemokami. Juose nebus reklamos ir nebus renkami asmens duomenys. Tereikės esant „WiFi“ zonoje su mobiliuoju telefonu ar kitu prietaisu prisijungti prie belaidžio interneto tinklo.

Internetas šiose zonose bus prieinamas visą parą.

Plungės rajono savivaldybei belaidžio interneto įrengimas nieko nekainavo, tačiau teks apmokėti įrangos palaikymo kaštus, t.y. elektros energijos ir interneto ryšio teikimo sąnaudas. Tokie Plungės rajono savivaldybės ir „WiFi4EU“ iniciatorių įsipareigojimai pasirašyti trejiems metams.

Junkitės ir naršykite nemokamai!

 

Informacinių technologijų skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.