Nemokamai dalijami eglišakiai augalams dengti

2019-11-07

 

 

 

Du lapkričio penktadienius iš eilės – lapkričio 8 ir 15 dienomis – VĮ Valstybinių miškų urėdijos miškininkai kviečia gyventojus į mišką pasiimti paruoštų eglės šakų ir jomis apsaugoti augalus nuo artėjančių žiemos šalčių. Ar išgyvens augalai staiga užėjus šalčiams, dažnai priklauso ne tik nuo lauko temperatūros, bet ir nuo augalo bei jam suteiktų sąlygų, o eglės šakos yra vienas seniausių, laiko patikrintų būdų per žiemą išsaugoti lepesnius sodo ir daržo augalus.

Minėtomis dienomis nuo 8 iki 15 val. Valstybinių miškų urėdija eglišakius dalys nemokamai visoje Lietuvoje. Informaciją, kur galima atvykti jų pasiimti, gyventojai ras, paspaudę nuorodą arba paskambinę į įmonės regioninius padalinius ar girininkijas tinklalapio skiltyje https://www.vivmu.lt/lt/padaliniai nurodytais kontaktais.

„Eglišakių, skirtų augalams dengti, dalijimo akciją Valstybinių miškų urėdija organizuoja antrą kartą. Pernai ją vykdėme šakas dalydami prie girininkijų, kurių visoje Lietuvoje yra 337, administracinių pastatų. Akcija susilaukė nemažo gyventojų susidomėjimo – miškininkai ne kartą vyko į mišką ir pildė paruoštų šakų atsargas. Tad šiemet gyventojų patogumui šakas ruošime ir dalysime miške“, – sako laikinai Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pareigas einantis Valdas Kaubrė.   

Visoje Lietuvoje rengiama akcija gyventojai raginami elgtis sąmoningai ir atsakingai – nelaužyti miške šakų savavališkai ir tausoti mišką. Miškininkai primena, kad miške savavališkai laužant šakas yra pažeidžiamos LR aplinkos ministro įsakymu patvirtintos Lankymosi miške taisyklės ir dėl tokios neatsakingos veiklos gali būti skiriama bauda.

Miškininkai ruoš šakas, kirtavietėse retindami mišką, arba nugenės nuo medžių, kuriuos pagal miškotvarkos projektus artimiausiu metu numatoma iškirsti.

 

Daugiau informacijos:
Jolita Macelytė, tel. 8 678 41 813, el. p. jolita.macelyte@vivmu.lt
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.