Negi miestiečiai prarado gėdos jausmą?

2018-04-27
 

 

 

Neįsižeiskite: Plungėje iš tiesų gyvena daug puikių savo miestui neabejingų žmonių.

Tačiau mūsų mieste, deja, gyvena ir kiek kitaip mąstančių būtybių. Šios, sulaukusios tamsos, tarsi šmėklos ar vagys, pėsčios ar važiuotos sėlina į nuošalesnes vietas, iškrauna čia savo mantą (senus baldus, čiužinius, elektros prietaisus, atlikusius namų apyvokos daiktus) ir pasišalina.

„Kas turi dėtis žmogaus galvoje, kad jis šitaip elgiasi, o po to kartu su kitais gyventojais drįsta garsiai piktintis, kad mūsų miestas – nešvarus, netvarkomas, apleistas?“ – stovėdamas šalia didžiulės šiukšlių krūvos, suverstos prie Laisvės gatvėje esančio turgaus tvoros ir greta esančių garažų, svarstė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis.

Būtų naivu manyti, kad šiukšles į Plungę atgabena aplinkinių savivaldybių gyventojai. Šiukšlina patys plungiškiai. Dažnai žmonės mato ir žino, kas teršia miestą, tačiau nenori vienas kito skųsti, laukia, kad kažkas kitas tai darytų ir šiukšlintojus nubaustų.

„Prašau visų plungiškių būti tikrais plungiškiais ir mylėti miestą, kuriame gyvena. Jei mato, kad teršiama aplinka, apie pažeidėją informuoti  Savivaldybės administraciją, Plungės miesto seniūniją, o jei yra galimybė, pasidalyti nuotraukomis ir per socialinius tinklus“, – ragina plungiškius G. Bagužis.

Savivaldybės administracijos direktorius ėmėsi iniciatyvos iškuopti šiukšlyną prie Laisvės gatvėje esančio turgaus tvoros. Gegužės 2 dieną, per pietų pertrauką, žadėjo pats pasiimti darbines pirštines  ir kartu su talkininkais surinkti ir išvežti šiukšles.

Dar viena tema platesnei diskusijai – šį pavasarį mieste skaudžiai nugenėti medžiai.

„Mieli plungiškiai, ar pagalvojote, kad negailestingai genėdami medžius darote nusikaltimą gamtai? Negi manote, kad likęs stuobrys papuoš jūsų kiemą? Ar po genėjimo likusį stuobrį apskritai dar galima vadinti medžiu?“ – klausė Savivaldybės administracijos direktorius, patikinęs, jog bus išaiškinta, kas sužalojo medžius V. Mačernio gatvėje, daugiabučių namų kvartale, kitose vietose. Daugiabučių namų bendrijų pirmininkai turės pasakyti, kas kiemuose genėjo medžius ir ką už tokius darbelius prisieis nubausti.


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.