Narkomanijos prevencija Plungės rajone turi būti visų savivaldybės gyventojų reikalas

2018-11-16

Lapkričio 15 dieną Savivaldybėje posėdžiavo Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisijos nariai. Posėdžiui pirmininkavo Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė.

Pagrindinis šios komisijos uždavinys – vykdant valstybės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos politiką, koordinuoti narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos veiksmus savivaldybės teritorijoje.

Paskutiniai į vykiai, kai perdozavęs narkotikų iš vienos jaunimo pamėgtos pirtelės į ligoninę sunkios būklės atvežtas mirė 16 metų jaunuolis, kai kiekvieną savaitgalį Plungės rajono savivaldybės ligoninės medikams tenka iš mirties gniaužtų gelbėti narkotikų vartojusius asmenis, kelia didelį susirūpinimą.

Plungės PK pareigūnai patvirtino, kad pastebimas narkotikų platinimo mūsų rajone suaktyvėjimas: šiemet Plungės PK dėl to pradėti 5 ikiteisminiai tyrimai, dar daugiau tyrimų perėmė Klaipėdos PK pareigūnai, administracine tvarka surašyta 15 protokolų.

Tačiau nustačius, kad narkotikų vartojo nepilnametis, policija jo bausti negali, pažeidimą siunčiama svarstyti Savivaldybei. Šiemet dėl nepilnamečių nusižengimų Savivaldybėje buvo surengti 2 posėdžiai, tiek pat – ir pernai, vienas vaikas buvo išvežtas gydyti ir, paskutinėmis žiniomis, priklausomybės svaigintis atsikratė. Kiekvienu atveju neapsiribojama vien pokalbiu su nepilnamečiu ir jo tėvais ar globėjais, vaikui pagalbą jo mokykloje teikia ir socialinis pedagogas, ir psichologas, nepilnametis į pareigojamas lankyti tam tikras paskaitas.

Šiemet pasitaikė atvejis, kai į švietimo darbuotojų akiratį pateko nepilnametis, kuris uostė acetoną. Teko į dėti daug pastangų, kad jis būtų patalpintas gydyti į priklausomybių centrą. Bėda, kad priverstinio gydymo nuo į vairių priklausomybių Lietuvoje taikyti negalima, žmogus – paauglys ar suaugęs – pagalbos turi paprašyti ir savo noru sutikti gydytis.

Posėdyje pasidalyta turimais į tarimais, kad Plungėje narkotikus gali platinti vienas 15-metis, tačiau vaiko motina kaip į manydama jį teisina ir gina, nepriima iš institucijų jokios pagalbos.

Posėdyje kalbėta, jog kiekvienas su narkotikais ar kitomis priklausomybėmis susijęs išaiškintas atvejis – individualus, kiekvieną kartą parenkamos individualios poveikio ir pagalbos priemonės.

Visgi  Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisijos nariai pripažino, jog ir po itin skaudžių, mirtimi pasibaigusių atvejų mūsų – Plungės rajono – visuomenė lieka gana pasyvi ir abejinga tam, kad narkomanija savivaldybėje plinta. Policijos pareigūnai patvirtino, jog šiemet nė karto nėra gavę jokios informacijos apie narkotikų vartojimą ir platinimą iš rajono mokyklų, nors mokytojai ar bendraklasiai pirmieji turėtų į tarti nuo psichotropinių medžiagų apkvaišusius jaunuolius.

Posėdyje kalbėta, jog reikia dar kartą sukviesti švietimo, kultūros, socialinių, visuomeninių į staigų, kuriose  renkasi jaunimas, vadovus, dar kartą per visas masines informavimo priemones paprašyti žmonių nebūti abejingais ir pranešti apie kiekvieną jiems žinomą svaigalų vartojimo ar platinimo atvejį policijos pareigūnams, Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisijai. Greitu laiku tai bus galima padaryti ir anonimiškai – mokyklose, prekybos centruose, kitose į staigose bus pakabintos specialios dėžutės laiškams, kuriuose piliečiai galės išdėstyti savo į tarimus ar pastebėjimus. Gauta informacija bus nuolat tikrinama.

Policijos pareigūnai priminė, kad žmogus, geranoriškai pranešęs ir savanoriškai atidavęs narkotines medžiagas, nuo į statymais numatytos atsakomybės bus atleidžiamas. Tai ypač taikytina jaunuolių, kurie į tariami vartojantys narkotines medžiagas tėvams, kurie nebesusitvarko su savo vaikais ar patys nuo jų kenčia.

Posėdyje taip pat kalbėta, jog būtina griežtinti pirtelių savininkų, kurie suteikia patalpas nepilnamečiams, atsakomybę. Kalbėta ir apie siūlymą savaitgaliais riboti Plungėje veikiančių barų darbo laiką, kaip tai jau padarė aplinkinių rajonų Savivaldybės.

Narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos komisija prašo plungiškių labiau domėtis savo vaikais, jų mokymusi ir laisvalaikiu. Neteisėtas narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimas turi į takos psichikos ir elgesio sutrikimams, apsinuodijimams, užkrečiamųjų ligų, ŽIV ir AIDS plitimui, nusikalstamumo, traumų ir savižudybių skaičiaus didėjimui ir su tuo susijusiam mirtingumui. Abejingumas ir žmonių pasyvumas tarsi sudaro sąlygas narkomanijai ir kitiems žalingiems į pročiams rajone plisti.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba