NACIONALINIS DIKTANTAS: ATEIK. RAŠ YK. IŠ SAUGOK.

2018-02-23

Nacionalinis diktantas vyks kovo 2 dieną


Nacionalinio diktanto organizatoriai ir projekto partneriai lietuvių kalbos mylėtojus kviečia rašyti jau vienuoliktą kartą organizuojamą Nacionalinį diktantą.

Diktantą bus galima rašyti Plungės rajono savivaldybės administracijos pastato II aukšto didžiojoje posėdžių salėje ir Plungės rajono seniūnijose, esančiose bibliotekose.

Kviečiame visus norinčius išbandyti savo žinias rašant nacionalinį diktantą, atvykti 10.45 val. į diktanto rašymo punktus.

VšĮ Pilietinės minties instituto organizuojamas Nacionalinis diktantas vyks 2018 m. kovo 2 dieną 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją.

„Vėl kviečiame visus į lietuvių kalbos šventę. Nebijokime nosinių ir kablelių, nes diktantas nėra egzaminas. Organizatoriai siekia paskatinti žmones didžiuotis mus visus vienijančia kalba, o kartu ir savo valstybe“, – sakė Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė.

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose, savivaldybių salėse. Rašyti diktantą kviečiami ir į monių bei organizacijų atstovai, jie tai gali daryti savo patalpose. Užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto į rašą ir diktantą galės rašyti patogiu laiku – šeštadienį , kovo 3 d.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus gimtosios kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

„Sklandi kalba – sklandi mintis. Sklandi mintis neskaldo, neerzina, ji vienija arba kviečia į dialogą. Tebūnie Nacionalinio diktanto rašymas šventė! Proga pasidžiaugti kalba, prisiminti mokymąsi, mėgautis turtingu tekstu ir pasivaržyti. Šis diktantas – puiki galimybė per 45 minutes pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias. Pakvieskime draugus, pažį stamus ir kolegas – kartu bus smagiau!“- ragino Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorė Elena Aleknavičienė.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Dėmesio:dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją (pvz. nufotografuokite tekstą telefonu) ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.

Pernai Nacionalinį diktantą rašė daugiau nei 33 tūkst. žmonių.

Diktanto tekstas bus paskelbtaskovo 5 dieną svetainėse www.diktantas.lt, DELFI ir www.vlkk.lt (su rašybos ir skyrybos paaiškinimais).

Diktantą Lietuvoje galite rašyti:

Kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje.

Savo mokykloje.

Savo seniūnijos bibliotekoje.

Savo savivaldybėje.

Diktantą savo darbo vietoje rašysiantys į monių ir organizacijų darbuotojai savo darbus viename voke siunčia tiesiai konkurso organizatoriams. Organizatoriams darbus viename voke taip pat siunčia ir bibliotekų bei savivaldybių atstovai.

Diktantus organizatoriams siųskite adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas

J. Jasinskio g. 16

Daugiau informacijos:

www.diktantas.lt

Pasiteiravimui:

diktantas@diktantas.lt

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.
 
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.