Miesto šventę šiemet vainikuos „Plungės maršas“!

2019-06-07

 

Birželio 7 dieną Savivaldybėje meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vida Saukalienė bei Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis spaudos konferencijos metu išskyrė svarbiausius akcentus artėjančios Plungės miesto šventės, kuri vyks birželio 15-16 dienomis, programoje.

„Kad tik Dievulis ir visi šventieji būtų plungiškių pusėje ir ateinantį savaitgalį dovanotų gerą orą! Birželio 15-16 dienomis vyks Plungės miesto šventė, Žemaitijos regiono dainų šventė „Gyvybės medis“ ir XVI respublikinis pučiamųjų orkestrų festivalis. Šventė bus graži, o koncertai numatyti naujojoje miesto erdvėje – aktyvaus poilsio ir pramogų zonoje (dvaro parko teritorijoje, prie autobusų stoties). Šiemet Plungės miesto šventė bus išties ypatinga“, – net neabejojo meras A. Klišonis.

Plungės KC direktorius R. Matulis pasidžiaugė, kad Plungės miesto šventės programoje daug sukuriamo (ne nuperkamo) produkto, o tai turėtų ypač paskatinti plungiškių savivertę. Jau 16 kartą Plungėje vyks respublikinis pučiamųjų festivalis, kuris svarbus ne tik Plungei, bet ir visai Lietuvai. Šiam festivaliui kasmet kuriamos vis naujos programos, aikštės kompozicijos. Tikimasi, jog šiemet vienu metu gros ir šoks net 700 orkestrų muzikantų ir šokėjų.

Be abejonės, šiemet taip pat nuskambės jautrusis Oginskio polonezas, o nauja tai, kad pagal šią nuostabią melodiją šoks jaunosios Plungės balerinos!

Nauja ir tai, kad pagaliau nuskambės ir specialiai Plungei sukurtas kūrinys – orkestrų atliekamas Kazio Daugėlos „Plungės maršas“, kurį lydės pirotechnikos salvės!

Plungės miesto šventės atidarymo ceremonija numatyta prie Mykolo Oginskio rūmų, po to profesionalių atlikėjų ir mėgėjų orkestrai gros įvairiose parko vietose. Tautodailės ir amatų mugė šurmuliuos Senamiesčio aikštėje.

Šeštadienį numatyta ir tradicinė šventinė eisena pagrindine – J. Tumo-Vaižganto – gatve. Tiesa, maršrutas šiemet kiek keisis: eisenos dalyviai bus kviečiami rikiuotis prie Sinagogų gatvės sankryžos. Apie 18 valandą prasidės vakaro koncertas. Brėkštant Į Plungę su nuotaikinga programa atvyks grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Sekmadienio koncertinės erdvės bus skirtos saviškiams – beveik 600 atlikėjų iš Plungės rajono savivaldybės ir Žemaitijos!

„Su tokia šventine programa, tiek nuostabių kolektyvų, atrodom solidžiai ir ne gėda prieš kaimynus!“ – pastebėjo meras A. Klišonis.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja V. Saukalienė kalbėjo, jog kasmet Plungės miesto šventei ieško naujo, nesikartojančio, nebanalaus. Šeštadienio vakarą plungiškiams koncertuos grupės „2 Donatai“, „MAN-GO“, Donatas Montvydas su grupe.

Į Plungės miesto šventės renginius įsilies ir bibliotekos renginiai: atsidarys kavinė-laikrodinė, vyks fotobienalė, vaikų ir paauglių dėmesį trauks skautų slėnis, robotikos užsiėmimai.

Miesto šventės metu numatytas ir tarptautinis vaikų futbolo čempionatas, kuriame laukiama Latvijos, Čekijos, Rusijos ir kitų šalių komandų.

„Sakysite: miestas perkastas skersai ir išilgai, bet reikia ir tuo pasidžiaugti, nes Plungėje vyksta svarbūs darbai. Miesto šventė yra skirta tam, kad sukviestų ir suburtų visus plungiškius, jų svečius. Linkime, kad šių metų šventė būtų linksma ir saugi. Susitikime per miesto šventę!“, – kvietė pagrindiniai Plungės miesto šventės programos organizatoriai.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.