Mieste vienu šiukšlynu mažiau

2018-05-02

 

 

Gegužės 2 dieną, per pietų pertrauką, kaip ir buvo žadėjęs, Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis atvyko į Laisvės gatvę, prie vienos iš seniausių Plungės mieste garažo bendrijų. Čia, tarp turgaus tvoros ir keliuko, vedančio į garažus, šį pavasarį švarioje vietoje išdygo ir nuolat plėtėsi nelegalus šiukšlynas.

Kadangi geruoju niekas neprisipažino šiukšlyną įveisęs, G. Bagužis žadėjo kviestis būrį talkininkų ir savo rankomis tą sąvartyną iškuopti.

Nors ir buvo kviesti į talką, sutartą dieną sutartu laiku nepasirodė nė vienas garažų bendrijos narys. Suverstą šlamštą iškuopė komunalininkai. Bendrovės „Valda“ darbuotojams Antanui ir Vytautui Savivaldybės administracijos direktorius perdavė išvežti ir garažo bendrijos narių suverstas senas padangas.

Panašių aplinkos šiukšlinimo mieste atvejų yra ir daugiau. Kaip pastebėjo Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas, nelegalūs sąvartynai veikia prie daugelio garažų bendrijų. Paprastai kiekvieną pavasarį plungiškiai tvarko savo garažus ir viską, kas atlikę, sukrauna prie buitinių atliekų konteinerių arba kitose, šiukšlėms kaupti nepritaikytose vietose – patvoriuose ar pakrūmėse.

Savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis, susitikęs su Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vyr. specialistu Roku Šatkumi, priėjo prie nuomonės, kad tiek aplinkosaugininkams, tiek Savivaldybės administracijos specialistams reikia labiau sutelkti jėgas siekiant bendrų tikslų. Tiek Plungės miesto, tiek viso rajono gyventojai turi įprasti gyventi švariai ir buitinėmis atliekomis, senais daiktais atsikratyti civilizuotai, neteršti nei privačių sklypų, nei viešųjų erdvių.

Jei dėl bendros tvarkos nepavyks sutarti gražiuoju, įstatymai numato ir kitų poveikio priemonių, todėl už aplinkos teršimą gali tekti ir susimokėti. Patuštinti piniginę garažų (ar kitoms) bendrijoms prisieis du kartus: sumokėti pareigūnų skirtą baudą už aplinkos teršimą, taip pat apmokėti pateiktą sąskaitą už nelegalaus sąvartyno likvidavimą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.