MedinįKulių daugiabutįnusiaubė gaisras

2020-01-28

 

 

Sausio 26-osios pavakarę, apie 17 valandą, Kulių miestelyje kilo gaisras – ugnis įsiplieskė viename iš 8 buvusios ambulatorijos mediniame pastate įrengtų butų. Gaisras buvo numalšintas apie 22 valandą. Nuo ugnies smarkiai nukentėjo trys vienoje namo pusėje buvę butai (vienas pirmame, du – antrame pastato aukšte), vandeniu permirko ir dūmais dvokia ir kiti būstai. Medikų pagalbos prireikė vienai moteriai, kuri patyrė šoką ir apsinuodijo dūmais, tačiau po paros, praleistos ligoninėje, iš jos savavališkai pasišalino.

Sausio 27 dieną Savivaldybėje per seniūnų sueigą Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė kalbėjo, kad likviduoti gaisro padarinius nebus paprasta. Butais paversta medinė ambulatorija yra privati jos gyventojų, persikėlusių į Kulius gyventi iš Klaipėdos, nuosavybė. Du butai jau kuris laikas negyvenami, nes jų savininkai išvykę dirbti į užsienį. Kitos daugiabutyje gyvenusios šeimos verčiasi, kaip išmano, daugumai trūksta socialinių įgūdžių.

Sausio 28 dieną Kuliuose gaisravietę apžiūrėjo ir pastato būklę įvertino Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Vietos ūkio skyriaus vedėjo pareigas einantis Arvydas Liutika, skyriaus vyr. specialistas Vitalijus Grigorjevas. Pasikalbėti atvyko seniūnė D. Petrauskienė bei gaisro priežastis tiriantis pareigūnas Martynas Andrijauskas. Labiausiai tikėtina versija, kad gaisro židinys buvo viename iš butų, kai jo gyventojai, parsinešę šakų, pakūrė  krosnį.

Po gaisro namo gyventojai išsiskirstė gyventi pas gimines ar pažįstamus, be gyvenamosios vietos liko tik viena suaugusių žmonių pora, kuriai Savivaldybės administracijos vadovai pasiūlė laikinai apsigyventi Plungėje, Krizių centre. Kulių seniūnė D. Petrauskienė įsipareigojo pagelbėti padegėliams surinkti reikiamas pažymas, kad žmonės galėtų paprašyti vienkartinės socialinės pašalpos.

Artimiausiu metu gaisrą patyrusio namo elektros instaliaciją, vandentiekio tinklus turi įvertinti atitinkamų sričių specialistai, kad į butus, kurie mažiau nukentėjo,  galėtų grįžti jų savininkai. Nudegusią ambulatorijos dalį kol kas planuojama užkalti lentomis. Racionaliausia būtų pusę pastato nugriauti, po to, jei pavyks, atstatyti. Tam reikėtų sukviesti visus senojoje ambulatorijoje įrengtuose butuose gyvenusius žmones ir kalbėtis dėl bendro iždo ir projekto.

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

                                                                                                                                    


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.