Mama, tėti, kur jūs???

2018-05-18


„Mes gi esam tie,
kurie jų laukia,
laukdavo ir lauks visais laikais.
Tik su jais mes esame suaugę,
o vieni mes irgi kaip vaikai“.

(Justinas Marcinkevičius)

 

Ką tik vaikai, nešini gėlių žiedais, skubėjo iš atokiausių Lietuvos, o gal ir užsienio kampelių apkabinti Ją – tą vienintelę, taip mylimą, tokią brangią savo Mamą, sveikindami Motinos dienos proga. Pamažu artėja Tėvo diena, kai vaikai sveikins Tėvą – antrą brangiausią žmogų savo gyvenime. O ką daryti vaikams, kurie netekę šių dviejų brangiausių žmonių meilės, globos, šilumos???

Greičiausiai globą, meilę ir džiaugsmą patirti gyvenimo skonį šeimoje gali mažiausi (nuo gimimo iki 2-3 metų amžiaus) vaikučiai, netekę tėvų globos. Labiausiai globėjų (galbūt – ir įtėvių…) laukia ir kaskart užsukus nepažįstamiems žmonėms į vaikų  globos namus širdelės spurda vyresnių – 6-7 metų amžiaus ir vyresnių vaikų. Tokio amžiaus vaikai neretai netenka galimybės būti globojami ar įvaikinti, nes traktuojami, kaip „per dideli“. Per dideli – kam? Patirti meilę, šilumą, apkabinimą, išgirsti gerą žodį, paskatinimą, pagyrimą, kuris skirtas tik jam? Per dideli išgirsti nuoširdžius žodžius: „Ačiū, kad esi su mumis“, „Tu nušvietei mūsų gyvenimą savo atėjimu“, „Kaip gerai, kad mes susitikome“?

Neretai sakoma, kad vaikai iš vaikų globos namų kitokie – labiau išdykę, labiau neklausantys, daugiau problemų keliantys ir panašiai. Pagalvokime, ar mūsų visų vaikai visada paklusnūs, besilaikantys visų nurodytų jiems taisyklių? O ir mes patys,  ar niekada nenusižengiame, esame tokie geri? Atsakėte teigiamai? Tada galbūt Jūsų gerumas atves Jus iki vaikų globos namų slenksčio?.. O jei Jūsų atsakymas buvo neigiamas – galbūt kaip tik Jūs gebėsite suprasti vaiką sužeista, nusivylusia, bet vis dar ieškančia namų šilumos, siela?..

 

Svarstote apie vaiko globą ar įvaikinimą, kyla klausimų? Dėl konsultacijos kreipkitės adresu:

Mendeno g. 4, Plungė, tel.  8 683 71 193.

Skambutis ar pokalbis Jūsų niekuo neįpareigoja.

 


Plungės socialinių paslaugų centras

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.