Lietuvos sveikatos mokslų universitetas laukia būsimų studentų iš Plungės

2018-05-25

„120 profesijų, tiek pat galimybių, todėl nėra šansų apsirikti!“ –  tai, pristatydamas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studijų programų vykdymo ypatumus, Plungės rajono moksleivių auditorijai akcentavo šio universiteto rektorius Remigijus Žaliūnas.

Kaip ir kiekvienais metais, per LSMU ir Kauno klinikų medikų dienos renginius Plungėje garbūs profesoriai  skyrė laiko ir rajono moksleivijai. Šiemet toks susitikimas ir pokalbis apie studijų programas įvyko gegužės 23 dieną kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų salėje.

Susitikti su moksleiviais atvyko ir du plungiškiai LSMU studentai – penktakursis Gytis Baltuonė ir ketvirtakursis Giedrius Endrikas.

„Pats 11 klasėje sėdėjau šioje salėje ir klausiau LSMU rektoriaus, dėstytojų kalbos. Atrodė, kad man iki jų – kaip iki dangaus! Tačiau žmogui svarbu turėti tikslą ir jo siekti“, – prisipažino LSMU studentas G. Endrikas.

„Mokytis pirmame kurse iš tiesų buvo labai sunku, sunkiau, negu mums sakė, jog bus sunku, daug ką reikėjo savyje „perprogramuoti“.  Kam tai pavyko padaryti, tie ir išliko, nes LSMU visai kitoks mokymosi krūvis, todėl turi būti tam nusiteikęs“, –  antrino ir LSMU studentas G. Baltuonė.

Visgi, abu plungiškiai paneigė mitą, kad medicinos studentai mokosi tiek intensyviai, jog nelieka laiko miegui ar maistui. Jei nori, gerai suplanavus darbotvarkę, lieka laiko ir šokti, ir dainuoti, ir sportuoti.  

Plungiškių draugijos prezidentas Liudas Skierus klausė LSMU rektoriaus, kaip reikėtų motyvuoti ir paskatinti rajono mokyklų mokinius rinktis sveikatos mokslų studijas. Rektoriaus R. Žaliūno nuomone, jaunas žmogus pirmiausia turi pasitikrinti, ar apskritai galės mokytis medicinos, todėl labai prasminga būtų per vasarą savanoriauti ligoninėje.

„Galiu pateikti pavyzdį: vieną Lietuvos ministrą, kai šis dar buvo mokinys, jo tėtis neurochirurgas atsivedė į operacinę! Taip vaikas iš pirmo karto suprato, jog niekada nebus medikas“, – kalbėjo R. Žaliūnas.

LSMU rektorius Plungės mokyklų jaunuolius drąsino labiau tikėti savo jėgomis, esant reikalui nebijoti paprašyti.

„Jei po stojamųjų egzaminų LSMU liksite pirmi už brūkšnio, verta mane susirasti“, – drąsino jaunuolius R. Žaliūnas, nes ir jam pačiam nepavyko įveikti stojamųjų barjero iš pirmo karto.Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.