Lietuvos savivaldybių indeksas 2018

2018-11-19

 

 

Plungės rajono savivaldybė šiemet 14-17 vietas mažųjų savivaldybių indekse (58 balai iš 100) dalijasi su Rietavo, Birštono ir Kretingos r. savivaldybėmis. Lyginant su kitomis savivaldybėmis, geriausiai įvertintos „Komunalinio ūkio“, „Švietimo“, „Sveikatos ir socialinės rūpybos“, „Investicijų ir plėtros“, „Mokesčių“ ir „Turto valdymo“ sritys. Prasčiau – „Transportas“ ir „Administracija“.

Plungės r. savivaldybėje geriausiai įvertinti „Komunalinių paslaugų“ rodikliai. Gerai įvertinta tai, kad 2017 m. savivaldybėje veikė privatūs šilumos, atliekų surinkimo tiekėjai, šilumos ir vandens kaina buvo žemesnė už mažųjų savivaldybių vidurkį.

Gerai įvertinti ir „Sveikatos ir socialinės rūpybos“ rodikliai. 2017 m. savivaldybėje socialinės pašalpos gavėjų dalis buvo 2 p.p. mažesnė nei vidurkis (3,8 proc.), būsto šildymo kompensaciją gaunančių žmonių dalis (3,5 proc.) buvo mažesnė nei vidurkis (3,9 proc.), nedarbo lygis siekė 6,5 proc., kai tarp kitų mažųjų savivaldybių jis buvo aukštesnis, vidutiniškai siekė 9,3 proc. Ilgalaikių bedarbių buvo mažiau nei vidutiniškai – (18,1 proc. palyginti su 28,8 proc. vidurkiu).

„Švietimo srityje gerai įvertinta tai, kad 2017 m. savivaldybėje palyginti efektyviai naudotas mokyklų plotas. Vienam moksleiviui teko 11,9 kv. m mokyklų ploto, kai vidutiniškai – 17,2 kv. m. Savivaldybėje buvo palyginti aukštas savivaldybės

skiriamų aplinkos išlaikymo lėšų santykis su mokinio krepšelio lėšomis ( 27,3 proc. palyginus 40,4 proc. vidurkiu). Tai rodo, kad sąlyginai daugiau lėšų lieka ugdymo proceso plėtojimui.

Kaip ir 2016 m., 2017 m. galiojo mažesni nei vidutiniai pagrindiniai nekilnojamojo turto ir žemės mokesčių tarifai, mažesnė buvo ir vidutinė verslo liudijimų kaina. Tai prisidėjo prie geresnio nei vidutinio „Mokesčių“ srities įvertinimo.

Silpnesniam rezultatui „Transporto“ srityje įtakos turėjo tai, kad 2017 m. visi konkursai skirti viešojo transporto maršrutams nebuvo skelbti viešai.

 

Savivaldybių indeksą 2018 rasite čia.

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto atlikto tyrimo „Lietuvos savivaldybių indeksas 2018″ medžiaga


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.