Ekonomikos ir inovacijų ministerija 15 šalies savivaldybių paskirstė beveik 25 mln. eurų 22 infrastruktūros projektams į gyvendinti. Už šias lėšas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose bus į rengiama bei tobulinama infrastruktūra, reikalinga investicijoms pritraukti.
„Norėdami pritraukti investicijų, kurti darbo vietas ir auginti ekonomiką, privalome gerinti tiek verslo aplinką, tiek investicijoms tinkamų teritorijų infrastruktūrą, nes investuotojams rūpi ne tik mokesčių lengvatos, talentai, bet ir kokybiškai į rengta būsimų investicijų vieta. Tikiuosi, kad skirtas finansavimas leis šalies savivaldybėms prisitraukti naųjų investuotojų, o kartu bus sukurta ir naujų darbo vietų“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
24,58 mln. eurų skirti 15-oje šalies savivaldybių į gyvendinamiems infrastruktūros projektams laisvųjų ekonominių zonų, pramonės parkų ir kitose teritorijose, kuriose skatinamos gamybos ir mokslinių tyrimų ar taikomosios veiklos investicijos. Finansavimą gavo Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio miestų ir Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių, Akmenės, Jonavos, Skuodo, Plungės, Joniškio ir Ukmergės rajonų savivaldybės, taip pat Marijampolės savivaldybė.
Savivaldybės gautomis lėšomis galės padengti inžinerinės infrastruktūros ir su jomis susijusias išlaidas, statybos darbus, statybos sklypo tvarkymo ir vienkartinio prisijungimo mokesčio išlaidas. Tikimasi, kad visiškai užbaigus į gyvendinti infrastruktūros projektus per artimiausius kelerius metus galėtų būti pritraukta daugiau kaip 1 mlrd. tiesioginių ir netiesioginių investicijų bei sukurta apie 8 tūkst. naujų darbo vietų.
Prioritetas buvo skiriamas ne mažesniems kaip 10 ha sklypams, jau turintiems potencialius investuotojus arba didžiausią potencialą jų pritraukti. Tokio dydžio teritorijų vystymas labiausiai atsiperka, kadangi pritraukiami stambesni investuotojai, kurie sukuria daugiau darbo vietų.
Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija