Lietuvos merai: geriausia Velykų dovana artimiesiems – buvimas namuose

2020-04-10

 

 

 

Šalies merai prašo gyventojų atsižvelgti į judėjimo ribojimus artėjančių Velykų savaitgalį ir likti namuose tam, kad ateityje sulauktumėme dar daug įsimintinų švenčių su savo artimaisiais.

Lietuvos savivaldybės pasirengusios kiek įmanoma padėti policijai ir kariuomenei riboti judėjimą šalies viduje bei kiekviena savo gyventojus įvairiais informacijos kanalais ragina likti namuose.

Tačiau, merų teigimu, svarbiausias vaidmuo šį savaitgalį teks šalies gyventojams. Tik jų sąmoningumo dėka pavyktų žengti dar vieną žingsnį link visų laukiamo karantino sušvelninimo bei efektyvaus viruso plitimo sustabdymo.

„Visų Lietuvos miestų, miestelių ir rajonų merų vardu kreipiuosi į gyventojus su prašymu šį šventinį savaitgalį niekur nevažiuoti. Taip mes visi padovanosime didžiausią Velykų dovaną savo artimiesiems – saugumą ir sveikatą. Tik visi kartu būdami namie galime priartinti karantino pabaigą ir laisvę gyventi be suvaržymų,” – teigia Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius. 

Pasak jo, policijos pareigūnai, kariuomenė bei savivaldybių viešosios tvarkos specialistai dirbs visas tris šventines dienas siekdami užtikrinti gyventojų saugumą, o kiekvienas iš mūsų likdami namuose galime padėti jiems, sau ir tiems, kuriuos labiausiai branginame.

„Kasmet per Velykas Palanga ir kiti pajūrio kurortai sulaukia daugybės svečių. Tačiau šiemet susilaikyme ir likime namuose. Tikiu, jog gyventojai elgsis sąmoningai ir atsakingai tam, kad kuo greičiau galėtume vėl mėgautis pilnaverčiu poilsiu ir vieni kitų draugija. Patikinu, kad jūra niekur nedings ir lauks visų tuomet, kai būsime saugūs,” – ragina Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Savivaldybių vadovų teigimu, šiomis karantino savaitėmis daugelis gyventojų naudojasi informacinėmis technologijomis ir bendrauja nuotoliniu būdu, todėl šį įgūdį būtų galima panaudoti ir kuriant ypatingą šeimos šventę.  

„Šios Velykos gali tapti nepamirštamos dėl naujų, įdomių ir netikėtų dalykų. Pakvieskime savo artimuosius susitikti nuotoliniu būdu ir neabejoju, kad galėsime sukurti išskirtinę šventę, puikią nuotaiką bei įspūdžius. Vieną kartą gyvenime Velykas galime atšvęsti ir internetu,” – kitokį būdą švęsti siūlo Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.   

Jis taip pat teigia, kad šios namuose praleistos Velykos gali tapti puikia proga paskambinti vienišiems ar technologijomis nesinaudojantiems artimiesiems bei pažįstamiems, suteikti jiems gerų emocijų bei padrąsinti šioje nelengvoje situacijoje. 

 

Lietuvos savivaldybių asociacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.