Lietuvos Aukščiausiasis Teismas priėmė nagrinėti Plungės rajono savivaldybės administracijos skundą

2018-11-29

 

Plungės rajono savivaldybės administracija šiemet vykdė supaprastintą viešąjį pirkimą atviro konkurso būdu „Plungės miesto Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių atkarpų techninių parametrų gerinimas ir eismo saugos priemonių diegimas“. Buvo gauti ir išnagrinėti 4 pasiūlymai.

Birželio 28 dieną Savivaldybėje buvo pasirašyta sutartis Telšių, Laisvės, Rietavo ir Minijos gatvių atkarpoms rekonstruoti, žiedinėms sankryžoms į rengti. Rangos darbų sutartį pasirašė Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir UAB „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Albertas Stukas.

Numatyti darbai buvo pradėti nuo žiedinės Rietavo ir Laisvės gatvių sankryžos statybos, tačiau spalio 22 dieną rangos darbus šioje miesto dalyje teko sustabdyti.

Plungės rajono savivaldybę teismui apskundė AB „Eurovia Lietuva“, nepatenkinta tuo, kad Savivaldybės administracijos Nuolatinė viešųjų pirkimų komisija, atlikusi pasiūlymų nagrinėjimo procedūrą, priėmė sprendimą atmesti jungtinės veiklos partnerių – AB „Eurovia Lietuva“ ir UAB „Plungės lagūna“ – pateiktą pasiūlymą kaip neatitinkantį pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų.

Klaipėdos apygardos teisme buvo iškelta civilinė byla, kuri AB „Eurovia Lietuva“ reikalavimus atmetė visiškai. Ieškovai šį sprendimą apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Ši institucija pripažino negaliojančia jau sudarytą Savivaldybės ir UAB „Žemaitijos keliai“ sutartį ir į pareigojo iš naujo spręsti dėl pasiūlymus pateikusių rangovų eilės.

Kadangi dalis darbų į rengiant žiedinę sankryžą jau buvo atlikta, Savivaldybei neį manoma grį žti į pradines viešųjų pirkimų procedūras.

Po tokios neį vykdomos Lietuvos apeliacinio teismo nutarties Savivaldybė paprašė šio teismo išaiškinti, kaip Plungės rajono savivaldybės administracija turėtų į vertinti AB „Eurovia Lietuva“ bei UAB „Plungės lagūna“ pasiūlymo atitiktį pirkimo sąlygoms ir pareigą iš naujo spręsti dėl pasiūlymų eilės, kai pirkimo procedūros jau yra pasibaigusios ir jau atlikta dalis pirkimo objektą sudarančių darbų.

Negalėdama pilnai vykdyti neį vykdomos Lietuvos apeliacinio teismo nutarties ir negavusi minėto teismo išaiškinimo, Plungės rajono savivaldybės administracija 2018 metų lapkričio 12 dieną  minėtą teismo nutartį   kasacine tvarka apskundė Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas lapkričio 22 dienos nutartimi kasacinį skundą priėmė ir į rašė į kasacine tvarka nagrinėtinų bylų sąrašą.

Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius G. Bagužis pažymėjo, jog daro viską, kad  išspręstų šį ginčą ir Plungės gyventojai vėl turėtų galimybę be apribojimų naudotis Rietavo ir Laisvės gatvėmis.

Plungės rajono savivaldybės vadovybė lapkričio 21 dieną vykusiame pasitarime nusprendė pasinaudoti Plungės rajono savivaldybės administracijos ir UAB „Valda“ 2017 metų rugpjūčio  11 dieną pasirašyta Plungės miesto gatvių su asfaltbetonio danga ir šaligatvių priežiūros ir remonto darbų sutartimi atlikti pagrindų į rengimo ir asfaltbetonio dangos atstatymo darbus, užtikrinant gyventojams galimybę naudotis miesto gatvėmis ir sankryžomis bei saugų eismą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.