Lengva koronaviruso forma sergantys pacientai bus gydomi ir reabilitacijos įstaigose

2020-12-29Nuo šiol pacientus, sergančius koronaviruso infekcija (COVID-19), kai jiems nėra reikalinga deguonies terapija, bus galima gydyti ir medicininės reabilitacijos į staigose.

Koronaviruso infekcija sergančius pacientus tolimesniam simptominiam gydymui galės priimti dešimt šalies medicininės reabilitacijos į staigų, kurios išdėstytos pagal prioriteto eilę:

  1. VšĮ Abromiškių reabilitacinė ligoninė (ne mažiau kaip 100 lovų);

  2. VšĮ Palangos Reabilitacijos ligoninė (ne mažiau kaip 70 lovų);

  3. AB „Eglės“ sanatorija (Druskininkai) (ne mažiau kaip 270 lovų);

  4. VšĮ „Tulpė“ (ne mažiau kaip 40 lovų);

  5. AB „Versmė“ (ne mažiau kaip 50 lovų);

  6. UAB „Palangos žvorūnė“ (ne mažiau kaip 160 lovų);

  7. UAB „Palangos Linas“ (ne mažiau kaip 50 lovų);

  8. UAB „Draugystės sanatorija“ (ne mažiau kaip 70 lovų);

  9. UAB „Upa MCT“ (ne mažiau kaip 40 lovų);

  10. VšĮ Palangos vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ (ne mažiau kaip 50 lovų).

Bendras lovų skaičius reabilitacijos į staigose siekia 900. Likus ne daugiau kaip 30 proc. laisvų lovų, apie tai elektroniniu paštu ir telefonu reabilitacijos į staigos turės informuoti kitą medicininės reabilitacijos į staigą pagal prioriteto eilę ir Sveikatos apsaugos ministeriją (SAM).

Jei reabilitacijos į staiga neturės galimybės laiku į sigyti vaistinių preparatų ar medicinos prietaisų, reikalingų koronaviruso infekcija sergančių pacientų gydymui, tuomet turėtų kreiptis į SAM. Tokiu atveju priemonės būtų skiriamos iš Ekstremalių sveikatai situacijų centro (ESSC) atsargų rezervo. Jeigu reikiamų priemonių ESSC neturėtų, tuomet reiktų kreiptis į gydymo į staigą, iš kurios buvo perkeliamas pacientas.

Siekiant išvengti koronaviruso plitimo, reabilitacijos į staigos turės užtikrinti, kad pacientai, kuriems asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos dėl koronaviruso infekcijos, būtų atskirti nuo kitų pacientų.

Pacientus, pervežti į medicininės reabilitacijos į staigas turėtų gydymo į staiga, kurioje pieš tai pacientas gydėsi. Vėliau ši gydymo į staiga, iš kurios perkeliamas pacientas, turėtų konsultuoti reabilitacijos į staigos sveikatos priežiūros specialistus. Paciento būklei pablogėjus, žmogus turėtų būti grąžinamas į aktyviojo gydymo paslaugas teikiančią gydymo į staigą.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sprendimą rasite čia.


SAM Spaudos tarnyba


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.